Naga MarketsCyfrowy Polsat w formacji klina. Konsolidacja od początku roku Kurs akcji spółki Cyfrowy Polsat, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych i dostawcy usług telewizyjnych, spadał podczas piątkowej sesji o około 1,28%. Akcje taniały o 0,38 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 29,18 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego w piątek 0,37% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 29,30 zł.

Marazm na wykresie

Notowania Cyfrowego Polsatu od początku roku podlegają postępującej konsolidacji. Na wykresie da się wyznaczyć krawędzie formacji klina. Miejsca wewnątrz tej formacji zostaje coraz mniej, co sugeruje, że niebawem może dojść do wybicia. Wydaje się, że z uwagi na szerszy trend wzrostowy, powinniśmy bardziej stawiać na wybicie górą. Taki scenariusz oznaczałby zapewne atak na maksima powyżej 31 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
cyfrowy polsat 24.05.2021
Notowania Cyfrowego Polsatu 24.05.2021

Oczekiwane wzrosty na rynku reklamy

Cyfrowy Polsat oczekuje, że rynek reklamy telewizyjnej i sponsoringu osiągnie średni jednocyfrowy wzrost w 2021 r., natomiast rynek reklamy internetowej ma szansę wzrosnąć o 8-8,5% w całym roku, powiedział prezes Telewizji Polsat Stanisław Jankowski. “Jeśli chodzi o rynek reklamy telewizyjnej, to – tak jak komunikowaliśmy wcześniej – spodziewamy się średniego jednocyfrowego wzrostu w ujęciu całorocznym.

Natomiast rynek reklamy internetowej – według ostatnich raportów Starcomu – powinien mieć dynamikę w okolicy 7%. Przy nieco bardziej pozytywnej sytuacji poziom 8-8,5% pewnie wydaje się realny” – powiedział Jankowski podczas wideokonferencji. W marcu br. Jankowski oczekiwał, że rynek reklamy telewizyjnej i sponsoringu zanotuje w 2021 r. wzrost na o około 6-6,5% r/r. Przychody z reklamy i sponsoringu grupy Telewizji Polsat wzrosły o 3,4% w I kw. 2021 r. i wyniosły 271 mln zł. “W efekcie nasz udział w rynku reklamy telewizyjnej i sponsoringu wzrósł do poziomu 29,5%. To bardzo dobry kwartał dla nas” – dodał Jankowski.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: RSI | kruk notowania | akcje kernel | akcje ccc | bml notowania | dino kurs | cdprojekt notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here