Naga MarketsW dzisiejszej analizie chciałbym przyjrzeć się jednej ze spółek, wchodzących w skład indeksu 20 największych polskich blue chipów a mianowicie Cyfrowemu Polsatowi. Bez wątpienia firma ta znana jest nie tylko inwestorom giełdowym ale również osobą nie związanym z światem finansów. Dla przypomnienia napiszę tylko, że Grupa Cyfrowy Polsat jest największym dostawcą zintegrowanych usług multimedialnych w Polsce oraz liderem na rynku płatnej telewizji oraz jednym z wiodących operatorów telekomunikacyjnych w kraju.

Patrząc na same fundamenty trudno doszukać się tutaj jakiś zależności, które mogłyby przemawiać na niekorzyść spółki lub też sugerować wystąpienie jakiegoś nagłego bardzo pozytywnego scenariusza. Cyfrowy Polsat jest dużą, stabilną firmą, która z okresu na okres powoli zwiększa swoje przychody a co za tym idzie również zyski. Dobrze obrazuje to poniższy wykres zaczerpnięty ze strony relacji inwestorskich spółki.

Cyfrowy polsat

To na co chciałbym więc zwrócić większa uwagę kryje się na wykresie. Patrząc na notowania Cyfrowego Polsatu widzimy, że technicznie od dłuższego czasu znajduje się w konsolidacji, która swoją struktura przypomina bardzo rozbudowaną formację flagi. Mniej więcej jakieś półtora miesiąca temu cena odbiła od jej dolnego ograniczenia dodatkowego potwierdzonego przez strefę popytową wyrysowaną przez algorytm aplikacji Squaber. Aktualnie z kolei jesteśmy prawie 25% wyżej docierając do jej górnej bandy. Kluczowe pytanie, które się więc nasuwa to czy warto sprzedawać w tych okolicach? Moim zdaniem jeśli ktoś posiada już pozycję otwartą w rejonach 20-21 złotych powinien odsprzedać przynajmniej część akcji. Jeśli z kolei nie macie w swoim portfelu Cyfrowego Polsatu to raczej miejsce to nie jest aż tak silnym oporem żeby na jego postawie zawierać pozycje krótkie np. za pomocą kontraktów CFD.
CPStokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here