Naga MarketsCyfrowy Polsat przejmie Interię. Kurs pod ważnym oporem Kurs akcji spółki Cyfrowy Polsat, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych i dostawcy usług telewizyjnych, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,97%. Akcje taniały o 0,76 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 24,66 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 2,91% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 24,80 zł. W sumie od początku odbicia z połowy marca kurs wzrósł o około 40%.

  • Akcje Cyfrowego Polsatu tracą niemal 3%
  • Kurs zatrzymany pod kluczowym oporem
  • Spółka chce przejąć Interię

Kurs odbija od istotnego oporu

Spoglądając na wykres dzienny, widać że wczorajsze pogorszenie nastrojów na rynkach akcyjnych, udzieliło się także Cyfrowemu Polsatowi. Spółka traciła wczoraj niemal 3% i na wykresie mamy próbę odbicia od czytelnego oporu w rejonie 26 zł. Strefa ta łączą spora ilość dołków i szczytów z niemal całego ubiegłego roku. Jeżeli więc sentyment na rynkach nie ulegnie poprawie, to w najbliższych dniach kurs znajdzie się pod presją podaży.

cyfrowy polsat 5.04.2020
Notowania Cyfrowego Polsatu 5.05.2020

Interia trafi pod skrzydła Cyfrowego Polsatu

Telewizja Polsat – spółka zależna Cyfrowego Polsatu – zawarła z Bauer Media Invest GmbH oraz Bauer Polen Invest GmbH przedwstępną umowę nabycia Grupy Interia. Zamknięcie transakcji zostało uzależnione od spełnienia się warunku zawieszającego w postaci uzyskania przez Telewizję Polsat zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji. Umowa ulegnie rozwiązaniu w przypadku, gdy do dnia 31 grudnia 2020 r. nie dojdzie do spełnienia się warunku zawieszającego, chyba że strony umowy przedwstępnej postanowią inaczej.

“Jesteśmy polską firmą i jesteśmy dumni z bycia liderem rynku mediów i telekomunikacji w Polsce. Zakup Grupy Interia to kolejna strategiczna inwestycja w rozwój naszej grupy. Grupa Interia jest wiodącym graczem w tym segmencie. Jesteśmy podekscytowani ogromną skalą możliwości i synergii, jakie stwarza ta inwestycja. Liczymy na dynamiczny rozwój Interii” – powiedział prezes Cyfrowego Polsatu.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here