Naga MarketsDekoder z logo Cyfrowego PolsatuCyfrowy Polsat odnotował 231,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2019 r. wobec 226,1 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 459 mln zł wobec 396,5 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 892,4 mln zł w III kw. 2019 r. wobec 2 735 mln zł rok wcześniej.

W I-III kw. 2019 r. spółka miała 786,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 762,7 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 8 607 mln zł w porównaniu z 7684,1 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2019 r. wyniósł 507,6 mln zł wobec 430,5 mln zł zysku rok wcześniej.

“W segmencie usług świadczonych klientom indywidualnym i biznesowym na dzień 30 września 2019 roku łączna liczba usług świadczonych przez grupę zarówno w modelu kontraktowym, jak i przedpłaconym wyniosła 17 266 759, co stanowi wzrost o 2,5% w skali roku. Należy podkreślić, że udział usług kontraktowych w ogólnej liczbie świadczonych przez nas usług systematycznie rośnie i na koniec trzeciego kwartału 2019 roku osiągnął poziom 84,5%, wobec 83,4% odnotowanych na koniec trzeciego kwartału 2018 roku” – czytamy w raporcie.

“Udział w oglądalności w grupie komercyjnej (wszyscy widzowie w wieku 16-49 lat, uwzględnione transmisje przesunięte w czasie Live+2, tj. do 2 dni) dla całej Grupy Polsat wyniósł 24,8% w trzecim kwartale 2019 roku, co stanowi spadek o ok. 0,2 pkt proc. w ujęciu rocznym, oraz 24,3% w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku, praktycznie bez zmiany w w ujęciu rocznym. Na polskim rynku w dalszym ciągu odnotowywane są efekty postępującej fragmentaryzacji rynku, w efekcie czego maleje oglądalność czterech głównych kanałów telewizyjnych (Polsat, TVN, TVP1 i TVP2) na korzyść sukcesywnie rosnącej oglądalności kanałów tematycznych” – czytamy dalej.

Źródło: ISBNews


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Sytuacja na wykresie:

Akcje spółki nieznacznie zyskują podczas dzisiejszej sesji. Na wykresie mamy znamiona zakończenia korekty. Cena wybiła góra z kanału spadkowego i obecnie zmierza do okolic 29,50 zł. Wybicie i tego poziomu powinno skutkować atakiem na historyczne maksima.

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNBP tnie prognozę PKB do 3,3%. Inflacja wyraźnie powyżej celu
Następny artykułAction otwiera nowe centrum dystrybucyjne
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here