Naga MarketsKurs cyfrowego PolsatuKurs akcji spółki Cyfrowy Polsat, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych i dostawcy usług telewizyjnych, spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,27%. Akcje taniały o 0,94 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 27,40 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 0,53% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, nieco niższych niż w ostatnich dniach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 27,80 zł. W sumie od początku ubiegłego roku spółka zyskała ponad 40%.


Spokojny styczeń

Pierwszy miesiąc nowego roku nie przynosi przełomu na notowaniach spółki. W połowie stycznia doszło do niewielkiego podbicia kursu, jednak generalnie cena oscyluje na podobnych poziomach i nie obserwujemy także udziału wyższych obrotów. Wydaje się, że jest to pozytywna sytuacja biorąc pod uwagę, że firma ma za sobą spore wzrosty, dokonane w pierwszej połowie roku. Powodem była zgodna zapowiedź operatorów telekomunikacyjnych o tym, że podwyższą oni opłaty za swoje usługi. Kończy to wojnę cenową oznacza wzrosty zysków, co spodobało się inwestorom. Spoglądając na wykres z tygodniową skalą, mamy trend wzrostowy i raczej pozytywne perspektywy dla branży. Wydaje się zatem, że w długim terminie spółka nadal powinna cieszyć się pozytywnym sentymentem inwestorów, co powinno przełożyć się na dalsze wzrosty w dłuższym okresie czasu.

cyfrowy polsat 23.01.2020
Notowania Cyfrowy Polsat 23.01.2020

Kara od UOKiK

Wczoraj pojawiły się informacje, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył karę w wysokości 50,6 mln zł na spółkę Polkomtel, operatora sieci Plus – należącego do Cyfrowego Polsatu. Powodem ma być to, że konsumenci operatora, którzy mieli wykupiony dostęp do internetu, musieli dodatkowo płacić za oglądanie treści multimedialnych czy słuchanie radia on-line, a dodatkowe opłaty nie były wymienione na fakturze.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here