Naga Markets

Cyfrowy Polsat podbija stawkę, zyskując aż 6,82 proc. WIG kontynuuje ruch horyzontalnyPoniedziałek przyniósł kontynuację wzrostów na polskim parkiecie, rozpoczętą w ostatnim dniu handlu ubiegłego tygodnia. Podczas gdy czołowe indeksy z Europy Zachodniej oddawały większość wzrostów wypracowanych na początku sesji (indeks DAX – 0,52%, indeks CAC40 – -0,43%), Warszawski Indeks Giełdowy zyskał 1,58% i tym samym kontynuował utrzymujący się od połowy czerwca ruch horyzontalny w okolicy górnego ograniczenia na poziomie ok. 54000 pkt.

GPW odreagowuje ostatnie spadki

Indeks blue chipów zyskał 1,83% i znalazł się wśród najmocniejszych indeksów giełdowych w Europie. Indeks zdołał utrzymać się także powyżej psychologicznej granicy 1700 pkt. Wśród komponentów indeksu, jedynie trzy walory zakończyły dzień na czerwono.Najwięcej zyskały Cyfrowy Polsat – 6,82% oraz JSW – 5,49%. Najsłabiej natomiast radził sobie Santander ze stratą na poziomie 2,18%. W ślad za rynkami bazowymi, trend wzrostowy kontynuowały także rentowności dziesięcioletnich obligacji skarbowych, które znalazły się w okolicach 7,26%.

Na rynku walut, polski złoty w relacji do euro, kontynuował wyznaczony w ubiegłym tygodniu trend boczny w przedziale 4,68-4,71. Natomiast w relacji do dolara, kontynuował rozpoczęte pod koniec ubiegłego tygodnia umocnienie i obecnie znajduje się w okolicach 4,42.

Na rynku ropy naftowej, gatunek Brent rozpoczął tydzień luką spadkową w okolicach 108 dolarów za baryłkę i walczył o jej domknięcie w ciągu dnia – wieczorem znajdował się w okolicy 111 dolarów.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Najważniejszą daną makroekonomiczną na którą będą czekać inwestorzy będzie opublikowany o godzinie 16:00 Indeks zaufania konsumentów – Conference Board ze Stanów Zjednoczonych. Prognoza oczekuje pogorszenie się wskaźnika i szacuje jego poziom na ok. 100,5 pkt.

Płynący z rynków poranny sentyment można odczytać jako mieszany. Giełda w Japonii i kontrakty na S&P500 znajdują się na niewielkich plusach, natomiast kwotowania kontraktów na DAX wykazują umiarkowanie negatywną tendencję.

Autor poleca również:

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here