Naga MarketsCyfrowy Polsat odrabia straty. Popyt atakuje linię korekty Kurs akcji spółki Cyfrowy Polsat, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych i dostawcy usług telewizyjnych, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,52%. Akcje taniały o 0,42 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 27,28 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,16% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 27,30 zł. W sumie od początku odbicia z połowy marca kurs wzrósł o około 60%.

Atak na linię korekty

Spółka zyskała w ostatnich dniach około 8% i odrobiła połowę strat z okresu wakacyjnej korekty. Trzeba przyznać, że spadki na szerokim rynku były w tym czasie sporo mocniejsze, co pozytywnie świadczy o firmie. Patrząc na wykres widać, że spadki wyhamowały przy czytelnym wsparciu w rejonie 26 zł. Obecne odbicia zaczyna atakować linię korekty. Wydaje się, że w takim układzie, jej wybicie przy jednoczesnej poprawie nastrojów na szerokim rynku, będzie można traktować jako sygnał powrotu do trendu wzrostowego.

cyfrowy polsat 30.09.2020
Notowania Polsatu 30.09.2020

Przegląd opcji strategicznych

Cyfrowy Polsat podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu różnych opcji strategicznych związanych z potencjalnym zbyciem infrastruktury telekomunikacyjnej grupy Polsat, której właścicielem jest spółka Polkomtel Infrastruktura (będąca spółką zależną Cyfrowego Polsatu). W szczególności Polkomtel Infrastruktura jest właścicielem pasywnej i aktywnej warstwy dostępowej mobilnej sieci telekomunikacyjnej Grupy Polsat.

“W trakcie planowanego przeglądu rozważane będą różne opcje strategiczne, w tym w szczególności zbycie udziałów reprezentujących do 100% kapitału zakładowego Polkomtel Infrastruktura, zbycie całości lub wybranych elementów infrastruktury telekomunikacyjnej będącej własnością Polkomtel Infrastruktura, zawarcie partnerstwa strategicznego lub utworzenie joint-venture z inwestorem strategicznym. Przegląd ten ma na celu wybór najkorzystniejszego sposobu wsparcia realizacji strategii długoterminowego rozwoju Grupy Polsat” – czytamy w komunikacie.

W związku z tym spółka planuje zaangażować się w rozmowy z różnymi podmiotami potencjalnie zainteresowanymi nabyciem Polkomtel Infrastruktura i/lub infrastruktury telekomunikacyjnej będącej własnością Polkomtel Infrastruktura, jak również zezwolić wybranym oferentom na przeprowadzenie badania due diligence Polkomtel Infrastruktura i/lub infrastruktury telekomunikacyjnej będącej własnością Polkomtel Infrastruktura, wskazano również.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here