Naga Markets

Cyfrowy Polsat odnotowuje nowe, tegoroczne minima Kurs akcji spółki Cyfrowy Polsat, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych i dostawcy usług telewizyjnych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,15%. Akcje drożały o 0,20 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 17,60 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,80% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 17,60 zł.

Ponad 50% przecena

Notowania spółki od początku bieżącego roku wyglądają bardzo słabo. Cała przecena sięga 50%, a nadal nie widać wyraźnych oznak końca trendu spadkowego. W ostatnich dniach cena odnotowała nawet nowe minimum. Okolice luki spadkowej przy 18,70 zł powinny teraz pełnić rolę ważnego oporu.cyfrowy polsat 22.09.2022
Notowania Cyfrowy Polsat 22.09.2022

Obniżona wycena

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 5 września, obniżyli wycenę akcji Cyfrowego Polsatu w horyzoncie 12-miesięcznym do 21,6 zł z 35,5 zł, utrzymując rekomendację “trzymaj”.
W dniu wydania raportu kurs akcji Cyfrowego Polsatu wyniósł 19,3 zł.

“Uważamy, że do końca I poł. 2023 roku akcjonariusz większościowy spółki będzie musiał podjąć taktyczną decyzję co do krótkoterminowych priorytetów (nieprzerwana dystrybucja dywidend przez Cyfrowy Polsat czy utrzymanie pierwotnie zaplanowanego tempa inwestycji w czystą energię): biorąc pod uwagę obecne kowenanty kredytowe spółki (mało prawdopodobne, by zostały poluzowane) dostrzegamy ryzyko tymczasowego zawieszenia wypłaty dywidendy, chyba że tempo inwestycji w obszarze czystej energii zostanie spowolnione w stosunku do pierwotnie zaplanowanego” – napisano w raporcie.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułSantander Bank poniżej oporu przy 225 zł
Następny artykułKurs złotego rekordowo słaby wobec dolara po Fed
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here