Naga MarketsCyfrowy Polsat ma zgodę na przejęcie Interii. Kurs w kierunku ważnego oporuKurs akcji spółki Cyfrowy Polsat, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych i dostawcy usług telewizyjnych, rósł podczas piątkowej sesji o około 0,07%. Akcje drożały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 27,50 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek 0,17% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 27,34 zł. W sumie od początku odbicia z połowy marca kurs wzrósł o około 53%.

  • Cyfrowy Polsat na ostatniej prostej do przejęcia Interii
  • Na wykresie cena zmierza pod opór przy 29 zł

Czas na atak na ważny opór

Spoglądając na wykres dzienny widać, że spółka systematycznie odrabia straty powstałe po tąpnięciu na rynkach na skutek pandemii. Od połowy marca kurs rośnie o około 53% praktycznie bez gwałtowniejszych korekt. Ostatnia z nich doprowadziła do cofnięcia na czytelne wsparcie w rejonie 25,75 zł. Reakcja popytowa w tych okolicach pokazuje techniczny charakter trendu. Na wykresie trwa także próba wybicia linii łączącej serię wcześniejszych szczytów. Nie jest to typowa linia trendu, jednak jej przełamanie może dać sygnał do dalszych wzrostów. Teraz celem powinien być opór w rejonie 29 zł.

cyfrowy polsat 6.07.2020
Notowania Cyfrowego Polsatu 6.07.2020

Przejęcie Grupy Interia ze zgodną UOKiK

Telewizja Polsat otrzymała bezwarunkową zgodę Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie kontroli nad spółkami Grupa Interia.pl oraz Grupa Interia.pl Media, co oznacza ziszczenie się warunku zawieszającego zastrzeżonego w umowie przedwstępnej zakupu Interii, podał Cyfrowy Polsat.

“W związku z powyższym spółka informuje, że zamknięcie transakcji, zgodnie z postanowieniami umowy przedwstępnej, oczekiwane jest w lipcu 2020 roku” – czytamy w komunikacie. 4 maja Telewizja Polsat – spółka zależna Cyfrowego Polsatu – zawarła z Bauer Media Invest GmbH oraz Bauer Polen Invest GmbH przedwstępną umowę nabycia Grupy Interia. Wcześniej spółka informowała o zamiarze przeznaczenie na dywidendę łącznie 639,546 mln zł, co oznacza wypłatę w wysokości 1 zł na akcję.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here