Naga MarketsCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Okazuje się, że mimo kryzysu gospodarczego, spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa, sentyment na giełdzie pozostaje stosunkowo optymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 0,51%.

  • 11 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w czwartek na wartości
  • 9 z 20 spółek z WIG20 traciło w czwartek na wartości

Cyfrowy Polsat liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 11 zyskiwało dziś na wartości a 9 odnotowały spadki. Liderem wzrostów okazał się Cyfrowy Polsat, którego akcje podrożały w trakcie czwartkowego handlu o 3,54 proc.

Po czerwonej stronie tego zestawienia na szczególną uwagę zasługują natomiast notowania Dino Polska, którego akcje traciły 1,49 proc.

Źródło: Stooq

Spoglądając na notowania akcji Cyfrowego Polsatu zauważymy, że rynek niemal całkowicie odrobił już kornakryzysowe spadki z drugiej połowy lutego i pierwszej połowy marca br. Jeżeli tylko aprecjacja będzie kontynuowana, cena akcji CPS mogłaby wzrosnąć nawet do 28,50 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułAż 14 spółek z GPW podczas czwartkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!
Następny artykułZłoty traci kolejną sesję z rzędu, dolar, euro, funt i frank w górę w czwartek
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here