Naga Marketssiedziba assecoKurs akcji spółki Cyfrowy Polsat, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych i dostawcy usług telewizyjnych, spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,51%. Akcje taniały o 1 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 26,92 zł. Jest to słaby wynik na tle rosnącego o 0,09% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach, wyższych niż w ostatnich dniach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 27,50 zł. Była to najsłabsza sesja od dłuższego czasu. W sumie od początku roku spółka zyskała ponad 40%.


Spokojna końcówka roku

Wczoraj doszło do przeceny na akcjach spółki. Jest to związane z ogłoszeniem zamiaru kupna ponad 20% akcji Asseco Poland. Oczywiście reakcja rynku na notowaniach Asseco Poland była całkowicie odwrotna niż w przypadku Cyfrowego Polsatu. Mimo, że współpraca powinna być korzystna dla obu firm, to jednak koszty zakupu akcji są po stronie Polsatu. Zresztą, spółka ta podobnie jak i inne z branży, zanotowała już w tym roku solidną zwyżkę, a więc korekta jest dość naturalna. Na wykresie widać zawężający się zakres notowań i wydaje się, że końcówka roku nie przyniesie już większych zmian. Szersza perspektywa to trend wzrostowy i pozytywne perspektywy dla branży. Wydaje się zatem, że w długim terminie spółka nadal powinna cieszyć się pozytywnym sentymentem inwestorów.

Te artykuły również Cię zainteresują
cyfrowy polsat 20.12.2019
Notowania Cyfrowy Polsat 20.12.2019

Asseco Poland najwyżej od kilku lat

Z kolei notowania Asseco Poland silnie wczoraj zyskiwały, co jest zrozumiałe. Spoglądając na wykres tygodniowy widzimy, że kurs jest najwyżej od kilku lat. Fundamenty są po stronie kupujących, a warto także przypomnieć zapowiedzi ze strony ZUS, który planuje duże inwestycje, sięgające nawet 1 mld zł w usługi informatyczne. Część z tych środków może oczywiście trafić do Asseco Poland. Perspektywy są więc nadal optymistyczne, choć po tak dużej zwyżce może pojawić się ruch korekcyjny.

asseco poland 20.12.2019
Notowania Asseco Poland 20.12.2019

Zapisy na akcje Asseco

Powodem zwiększonej aktywności na obu spółkach była informacja o tym, że Cyfrowy Polsat chce nabyć niemal 22% akcji Asseco Poland. Cena to 65 zł za akcję i tak też poziom został błyskawicznie osiągnięty na notowaniach Asseco. Powodem kupna jest planowana współpraca obu firm. Podmiotem pośredniczącym w realizacji zaproszenia będzie Trigon Dom Maklerski. Zapisy potrwają od 19 do 23 grudnia. Data transakcji zaplanowana jest na 30 grudnia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here