Naga Marketscyfrowy-polsatNotowaniom Cyfrowego Polsatu udało się w listopadzie wyrwać z krótkoterminowej sekwencji spadkowej i obecnie poruszają się w obrębie kanału wzrostowego. Niemniej jednak do osiągnięcia tegorocznych maksimów wciąż jeszcze im daleko i pozostaje pytanie, czy popyt jest w stanie utrzymać inicjatywę po swojej stronie.


Druga połowa 2016 roku była zdecydowanie lepsza dla akcjonariuszy Cyfrowego Polsatu – po osiągnięciu w czerwcu dołków na poziomie 20,20 PLN obserwowaliśmy systematyczny rajd w górę, który zakończył się po teście strefy znajdującej się przy 25,93 PLN. Także od września mieliśmy do czynienia z odwrotem sentymentu, co poskutkowało cofnięciem się w kierunku poziomu 22,60 PLN. Dopiero od połowy listopada ponownie inicjatywa została przejęta przez stronę popytową.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bykom nawet udało się naruszyć górne ograniczenie korytarza wzrostowego, niemniej jednak nie doszło do jego całkowitego zniesienia. Przy respektowaniu dolnego przedziału kanału scenariuszem bazowym na ten moment jest dalszy ruch na północ. Tutaj najbliższą ważną barierą dla popytu powinien być poziom 24,93 PLN, który już kilkukrotnie pełnił funkcję oporu. Jeśli udałoby się ten poziom wybić, wtedy wzrosłyby szanse na kontynuację ruchu wzrostowego w obrębie kanału, co mogłoby ostatecznie doprowadzić do testu tegorocznych maksimów. Z drugiej strony, w przypadku ponownego odwrócenia się sentymentu, wyłamanie dolnego ograniczenia kanału mogłoby sprokurować ruch w kierunku poziomu 22,63 PLN.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków polskich spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

3orflt79gvlromw8aada_1482918504795cfpDomy maklerskie w ciągu ostatnich miesięcy odnosiły się pozytywnie, co do potencjału Cyfrowego Polsatu. Hatoing Bank oraz DM PKO BP wydali rekomendacje „kupuj” walorów spółki z ceną docelową na poziomie odpowiednio 27,10 PLN oraz 29,00 PLN. Wcześniej DM BDM wydał zalecenie „akumuluj” z celem dla akcji na poziomie 26,36 PLN. Bardziej krytyczny był DM mBanku, który wydał rekomendację „sprzedaj” z docelową ceną równą 21,80 PLN.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here