Naga MarketsKurs cyfrowego PolsatuCyfrowy Polsat jest zainteresowany innymi podmiotami z rynku e-commerce, wynika z wypowiedzi wiceprezesa Macieja Steca.

InvestCuffs

“Nigdy nie kryliśmy zainteresowania rynkiem e-commerce, a tu pojawiła nam się bardzo dobra inwestycja, skalowalna. E-obuwie to kilkanaście milionów unikalnych użytkowników – to bardzo skalowalny biznes, jeśli chodzi o generowany poziom EBITDA. Nasza transakcja ma też charakter pre-IPO” – powiedział Stec podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Prowadzimy aktualnie due dillegence, chcemy nauczyć się, jak ten biznes e-commerce’owy działa. Będziemy uczyć się jak ten biznes robić w przyszłości. Oczywiście rynkiem e-commerce jesteśmy zainteresowani” – powiedział Stec podczas wideokonferencji” – dodał.

W połowie marca br. CCC poinformowało, że przystąpiło do wyłącznych negocjacji z Cyfrowym Polsatem oraz A&R Investments Limited (akcjonariuszem InPostu) na temat sprzedaży dla każdego z potencjalnych inwestorów po 10% akcji eobuwie.pl w ramach inwestycji typu pre-IPO za cenę po 500 mln zł. Pierwsza oferta publiczna (IPO) eobuwie.pl jest obecnie planowana na 2022 lub 2023 rok.

Cyfrowy Polsat oczekuje, że rynek reklamy telewizyjnej i sponsoringu może wzrosnąć o około 6-6,5% r/r w 2021 r., powiedział prezes Telewizji Polsat Stanisław Jankowski.

“Przewidujemy średni wzrost rynku reklamy telewizyjnej na poziomie jednocyfrowym. Zgodnie z ostatnimi przewidywaniami Starcomu, jest to dynamika na poziomie 6-6,5% i wydaje się to na chwilę obecną realne. Oczywiście, nie wiemy, jak w dalszej części roku będzie rozwijała się pandemia” – powiedział Jankowski podczas wideokonferencji.

Jankowski przypomniał także, że udział grupy Telewizji Polsat w rynku reklamy telewizyjnej i sponsoringu wzrósł do poziomu 28,5% w 2020 r.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza. Akcje Cyfrowego Polsatu są notowane na GPW od 2008 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złoty | dax notowania | cena złotego | funty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here