Naga MarketsCyfrowy Polsat jednym z najsłabszych polskich blue chipówPo poniedziałkowych wzrostach polskich blue chipów, wtorek przyniósł schłodzenie nastrojów, tym samym ponownie wrócił pod poziom 2 tys. pkt. tracąc 0,3%. Wzrosty z początku tego tygodnia oddał Mercator, który stracił 7,1%, do najsłabszych walorów tego dnia należały również: Dino (-3,5%) oraz Cyfrowy Polsat (-2,4%). Najmocniejsze tego dnia okazały się takie podmioty jak: PGE (+1,9%), zarówno Asseco Poland jak i Pekao urosły o 0,8%.

Cyfrowy Polsat odnotował stratę, niewielkie zmiany na Wall Street

Trochę lepiej zachowywały się spółki należące do mWIG40 oraz sWIG80, indeksy te zakończyły notowania zyskując odpowiednio 0,3%/0,4%. Na europejskich parkietach panowały mieszane nastroje, zarówno DAX jak FTSE100 straciły 0,3%, a CAC40 zakończył dzień na delikatnym minusie. Wczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi zmianami głównych indeksów – zarówno Dow Jones jak i S&P500 zakończył dzień blisko rejonów otwarcia, a Nasdaq stracił 0,3% – rynek czeka na wyniki spółek technologicznych. Dzisiaj przed nami o 16:00 przemówienie prezesa EBC, a o 20:00 decyzja w sprawie stóp procentowych w USA, po której nastąpi konferencja prasowa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na rynkach azjatyckich Shanghai Composite Index delikatnie idzie w dół o 0,1%, a Nikkei zyskuje 0,3%. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na część amerykańskich indeksów (Dow Jones) świecą się na czerwono (-0,1%), pozytywnie wyróżnia się Nasdaq oraz S&P500 (+0,1-0,2%).

Autor: Krzysztof Tkocz, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar kurs | ceny kryptowalut | kursy kryptowalut prognozy | biomed gpw | dax wykres |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here