Naga MarketsGPW sesja z dzwonkiemPodczas czwartkowej sesji handlowej na polskim parkiecie akcyjnym potwierdzona zostaje wymowa wzrostowa na spółkach. W tym konkretnym wypadku mowa o spółkach Cyfrowy Polsat oraz Play, które razem skutecznie atakują górne ograniczenia – w tym roczne maksima. Sentyment zostaje podtrzymany już od dłuższego czasu patrząc na spółki z interwału dziennego oraz tygodniowe – co tylko podkreśla wymowę wzrostów. W tym momencie ciężko dołączyć do ruchu, dlatego lepiej spojrzeć na wykres w poszukiwaniu możliwej korekty. 


Na polskim parkiecie widać optymizm jeśli chodzi o spółki Play oraz Cyfrowy Polsat. W tym momencie spółka Play bez większych problemów przedziera się przez strefę 34 zł za akcje wcześniej przedzierając się praktycznie jednostajnie przez istotny opór jakim była cena 30 zł za akcje.

W tym momencie mowa nawet o dotarciu do 37 – 38 zł – jednak zanim do tego dojdzie dobrze, aby spółka wygenerowała jakiekolwiek zejście, by móc dołączyć do tego typu scenariusza. W tym momencie najdogodniejszym miejscem do dalszej re-akumulacji były poziom wspominany już powyżej, czyli strefa 31 – 30 zł za akcje, testując miejsce mocnego wybicia i potwierdzając to jako miejsce wspierające dalsze, potencjalne wzrosty na spółce.

wykres PLAY D1 13.06.2019
PLAY D1 13.06.2019

Cyfrowy Polsat podczas dzisiejszej sesji z kolei dociera do strefy 29 zł za akcję, kontynuując znaczny impuls wzrostowy wygenerowany w okolicach strefy 24 zł za akcję. Zdaje się, że trudno będzie w tym momencie o korektę tych ostatnich podejść, jednak warto spojrzeć, czy wykres nie będzie chciał zejść chociaż do poziomu 27 zł – testując ostatnie szczyty z którymi spółka miała w ostatnim czasie problem.

wykres CYFRPLST W1 13.06.2019
CYFRPLST W1 13.06.2019

Wówczas, po takim teście będzie można szukać kolejnych sygnałów pro-wzrostowych, gdzie kolejnym celem dla spółki będzie strefa 32 zł za akcję, która może zostać osiągnięta jeszcze przed częściową realizacją akcji skupowanych w zakresie cenowym 21 – 24 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here