Naga Markets


GPW sesja z dzwonkiemPodczas czwartkowej sesji handlowej na polskim parkiecie akcyjnym potwierdzona zostaje wymowa wzrostowa na spółkach. W tym konkretnym wypadku mowa o spółkach Cyfrowy Polsat oraz Play, które razem skutecznie atakują górne ograniczenia – w tym roczne maksima. Sentyment zostaje podtrzymany już od dłuższego czasu patrząc na spółki z interwału dziennego oraz tygodniowe – co tylko podkreśla wymowę wzrostów. W tym momencie ciężko dołączyć do ruchu, dlatego lepiej spojrzeć na wykres w poszukiwaniu możliwej korekty. 


Na polskim parkiecie widać optymizm jeśli chodzi o spółki Play oraz Cyfrowy Polsat. W tym momencie spółka Play bez większych problemów przedziera się przez strefę 34 zł za akcje wcześniej przedzierając się praktycznie jednostajnie przez istotny opór jakim była cena 30 zł za akcje.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

W tym momencie mowa nawet o dotarciu do 37 – 38 zł – jednak zanim do tego dojdzie dobrze, aby spółka wygenerowała jakiekolwiek zejście, by móc dołączyć do tego typu scenariusza. W tym momencie najdogodniejszym miejscem do dalszej re-akumulacji były poziom wspominany już powyżej, czyli strefa 31 – 30 zł za akcje, testując miejsce mocnego wybicia i potwierdzając to jako miejsce wspierające dalsze, potencjalne wzrosty na spółce.

wykres PLAY D1 13.06.2019
PLAY D1 13.06.2019

Cyfrowy Polsat podczas dzisiejszej sesji z kolei dociera do strefy 29 zł za akcję, kontynuując znaczny impuls wzrostowy wygenerowany w okolicach strefy 24 zł za akcję. Zdaje się, że trudno będzie w tym momencie o korektę tych ostatnich podejść, jednak warto spojrzeć, czy wykres nie będzie chciał zejść chociaż do poziomu 27 zł – testując ostatnie szczyty z którymi spółka miała w ostatnim czasie problem.

wykres CYFRPLST W1 13.06.2019
CYFRPLST W1 13.06.2019

Wówczas, po takim teście będzie można szukać kolejnych sygnałów pro-wzrostowych, gdzie kolejnym celem dla spółki będzie strefa 32 zł za akcję, która może zostać osiągnięta jeszcze przed częściową realizacją akcji skupowanych w zakresie cenowym 21 – 24 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here