Naga MarketsCyfrowy Polsat S.A. to wiodąca grupa medialna w Polsce, którą tworzą spółki Cyfrowy Polsat oraz Telewizja Polsat – oferujący kilkanaście kanałów telewizyjnych (m.in. rozrywkowe, sportowe, informacyjne, biznesowe, lifestyle, filmowe oraz dla dzieci).

polsat w1

Na wykresie tygodniowym widać, że kurs akcji porusza się w silnym i długotrwałym trendzie wzrostowym. Przy poziomie 28 zł rozpoczęła się korekta, która trwa po dzień dzisiejszy. Niewielu brakuje do pełnego testu najbliższego znaczącego wsparcia, które wyznacza poziom poprzedniego szczytu.

polsat d1

Na wykresie dziennym widać, że spadki miały charakter nagły. Spore obsunięcie na dużych obrotach spowodowane było informacją o rezygnacji prezesa spółki Dominika Libickiego. Warto dodać, że jest to osoba związana z Polsatem od wielu lat, której spółka w dużej mierze zawdzięcza swój sukces. Zatem reakcja na tę informację nie może dziwić.

Pod względem technicznym spadki zatrzymały się na linii trendu i przy wsparciu w postaci 25 zł. Trwa nieśmiałe odreagowanie, jednak wydaje się, że może nastąpić jeszcze jedna fala spadków. Gdyby kurs dotarł do górnej krawędzi kanału, w który wpisuje się cały ruch korekcyjny, z dużym prawdopodobieństwem można oczekiwać ponownego zejścia cena w niższe rejony, być może ponownie do linii trendu.

Z pewnością dla wielu inwestorów nagła przecena jest okazją na kupno po niższej cenie. Uważam jednak, że bezpieczniej jest poczekać z oceną sytuacji. Odejście prezesa nie jest jakąś katastrofalną informacją. Oczywiście trwają pewne spekulacje, że teraz spółka przekształci się z firmy medialnej w bardziej telekomunikacyjną i to spowoduje jej gorszą wycenę. Być może jest w tym część prawdy, aczkolwiek będzie to proces dość długoterminowy, który mimo wszystko nie będzie wielkim zaskoczeniem. Warto dodać, że odchodzący prezes zostawia spółkę w dobrej kondycji. Przypomnę, że w drugim kwartale tego roku spółka bardzo pozytywnie zaskoczyła swoimi wynikami finansowymi. Zysk netto wyniósł 132,1 miliona złotych i był o wiele lepszy od rynkowych prognoz, które zakładały zysk w okolicach niecałych 40 milionów złotych.

Warto obserwować, a spadek poniżej linii trendu i 25 zł będzie mocnym ostrzeżeniem, choć przy poziomie 24 zł także mamy dość solidne wsparcie.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie lub w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here