Naga MarketsBądź na bieżąco z moimi wpisami dotyczącymi spółki Cyfrowy Polsat:


Nauka, polegająca na wymianie poglądów przynosi znacznie lepsze owoce, niż indywidualne analizowanie wykresów. Na końcu poprzedniego wpisu zadałem “pracę domową”, której najwyraźniej nikt nie odrobił. Prosiłem o podanie przynajmniej minimalnych warunków, jakie musza zaistnieć, żeby w ogóle myśleć o zakupie akcji – nie było ani jednego komentarza.

Dlatego samemu musiałem sprawdzać wykres w poszukiwaniu sygnałów.

150129-cps

Szybki rzut oka na ogólną sytuację na wykresie – w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie “gdzie aktualnie jesteśmy?“. Odpowiedź jest dosyć prosta: Cały czas trwamy w trendzie wzrostowym (długoterminowym), ostatni kanał cenowy to średnioterminowy trend spadkowy. Linia trendu wzrostowego, którą jesteśmy w stanie narysować praktycznie od początku wykresu może okazać się dobrą podstawą do wzrostów – ale pamiętaj, że sama linia to nie jest powód do zajmowania pozycji. Przyjrzymy się bliżej świeczkom.

cps1

Na mojej stronie opisywałem kilka razy sposób inwestowania polegający na kupowaniu po przebiciu linii trendu:

Jedna kreska wystarczy, żeby cieszyć się zyskami. Wychodzi na to, że metodę “jednej kreski” możemy wykorzystać na wykresie CPS.

Pamiętaj, że kreska wyznacza Ci potencjalny obszar do zakupu a nie dokładny dzień. Przebicie linii to dopiero pierwsza przesłanka. Chcąc się dowiedzieć, czy warto kupić akcje, musisz spojrzeć bezpośrednio na świeczki. One z kolei, mają wymowę negatywną:

  • ostatnia świeczka w połączeniu z rolką (sięga do lokalnego oporu – zaznaczonego czerwoną linią) świadczy o przedwczesnej euforii. Opór startuje z luki cenowej, która blisko jest lokalnego szczytu.
  • dla przeciwwagi – pozytywny akcent wnosi lokalne wsparcie, oraz ogólne stwierdzenie, że cena wybiła się z kanału spadkowego.

Reasumując:

Wyjście z kanału cenowego ma mniejsze znaczenie od pokonanych wsparć lub oporów. Teraz pozostaje obserwacja świeczek. Jutro piątek – będziemy mieli w całości ukształtowaną świeczkę tygodniową, która z pewnością pomoże w dalszej interpretacji wykresu. Osobiście czekam na reakcję ceny na wsparcie  – 23,55 zł.

Pozdrawiam serdecznie,

Michał Karpeta, sygnaly-at.pltokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here