Naga MarketsBądź na bieżąco z moimi wpisami dotyczącymi spółki Cyfrowy Polsat, poniżej znajduje się link do ostatniego spisu:


150226-cps
Screen z poprzedniego wpisu

Wszystko zaczęło się od wpisu, gdzie pokazałem jak na podstawie jednej kreski możemy kupować i sprzedawać akcje. Wtedy pokazałem to, na przykładzie spółki CPS. Obecna sytuacja na wykresie pasuje do teorii dotyczącej zmiany trendów. Ponieważ wybicie w górę z konsolidacji, powstałej po wyhamowaniu spadków, potęguje jego zmianę. Taką sytuację mamy na wykresie spółki CPS.150311-cpsDzisiaj, na powiększonych obrotach byliśmy świadkami jak pęka opór (zaznaczony na wykresie powyżej).

Dopiero wykres świeczkowy pokazuje całą sytuację ze wszystkimi szczegółami. Dziś nasza świeczka zrobiła połowę roboty, ale co nas jeszcze czeka? Przede wszystkim opór (strefa fioletowa) wynikający z poprzednich lokalnych dołków i szczytów, których poziom się nałożył. Ponadto, nieco wyżej, widnieje szeroka luka cenowa – jej również bym nie lekceważył, ale tym będziemy się przejmować za jakiś czas, o ile popyt na to pozwoli.

150311-cps1

Kiedy kupić akcje? W podejściu przynajmniej średnioterminowym spółka cały czas przebywa w trendzie wzrostowym. Co do szybkiego zarobku – na pewno poczekałbym przynajmniej jedną sesję i zobaczył, czy opór (fioletowa strefa) nie spowoduje korekty do wsparcia (czerwona linia). O ile cena zamknie się powyżej 25 zł wtedy szukałbym okazji do zakupu z pierwszym TP w okolicach  26,80 zł (zarobek rzędu 5-6 %).

Kiedy sprzedać akcje? O ile chcesz pozbyć się akcji po jak najlepszej cenie – poczekaj i zobacz jak cena zareaguje na opór. Jak powróci do spadków, wtedy zastanów się nad zleceniem.

Pozdrawiam serdecznie,

Michał Karpeta, sygnaly-at.pltokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here