Naga MarketsKoniec roku to czas podsumowań i sam nawet chciałem zrobić zbiorczy wpis na temat moich analiz. Stwierdziłem jednak, że każdy kto będzie chciał weryfikować moje treści, po prostu cofnie się do starszych wpisów i zobaczy aktualne wykresy poszczególnych spółek.

Sam często nawiązuje do starych wpisów, co już jest swego rodzaju kontrolą. Aktualnych tematów nadających się na wpis jest tak dużo, że nie ma co tracić czasu na pisaniu o historii.

W tym momencie chciałbym pogratulować mojemu koledze redakcyjnemu za obszerny wpis dotyczący świeczek – niezła piguła informacji. Znajomość teorii w znaczący sposób przybliża Cię do odnoszenia regularnych sukcesów na rynkach finansowych. Im więcej będziesz znał zależności cenowych tym lepiej, ale mam dla Ciebie – drogi czytelniku, złą wiadomość:

Teoria bez praktyki, na niewiele się zda. Musisz trenować “oko” – i tak jak pisał Łukasz, musisz nauczyć się wychwytywać przekazy płynące z wykresu.

cps-141230
Cyfrowy Polsat

Na pierwszy rzut oka, widząc taki wykres, co jesteś w stanie wychwycić? Wskaż mi pierwszy sygnał wskazujący na osłabienie trendu… Wskaż niepodważalne potwierdzenie początku korekty…

cps-gifNie potrzeba szukać super szczegółowych informacji. Wystarczy, że Twoje analizy dadzą Ci odpowiedź na dwa podstawowe pytania:

  • Kiedy kupić akcje?
  • Kiedy sprzedać akcje?

Wbrew pozorom nic więcej Ci nie trzeba. Nie byłbym sobą jakbym nie zadał “pracy domowej”:

Napisz, kiedy warto kupić akcje, lub jakie warunki muszą być spełnione”.

Pozdrawiam serdecznie,

Michał Karpeta, sygnaly-at.pltokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here