Naga MarketsCyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka.

polsat

Notowania spółki zyskiwały podczas czwartkowej sesji, podtrzymując trwający od końca września trend wzrostowy. Na wykresie tygodniowym widać, że cofnięcie zatrzymało się na poziomie wcześniejszych szczytów, skąd doszło do ponownego wzrostu ceny. Kurs powinien niebawem atakować opór przy 29,50 zł. Wczoraj spółka opublikowała raport z wynikami za trzeci kwartał. W tym okresie zysk netto wyniósł 231,3 mln zł wobec 226,1 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,89 mld zł wobec 2,73 mld zł rok wcześniej. W sumie, od stycznia spółka miała 786,8 mln zł zysku netto w porównaniu z 762,7 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 8,60 mld zł w porównaniu z 7,68 mld zł rok wcześniej. Są więc powody do optymizmu.

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, spółki Next Film, a także wydawcą “Gazety Wyborczej”.

agora

Notowania spółki rosną od października, na razie jednak ruch ten może okazać się tylko korektą wcześniejszych spadków. Czytelny opór mamy w rejonie 10,80 zł. Wczoraj światło dzienne ujrzała najnowsza rekomendacja DM mBanku datowana na 30 października. W raporcie analitycy podwyższyli cenę docelową Agory do 17 zł z 16 zł wcześniej, podtrzymując zalecenie kupna akcji. Zdaniem autorów raportu, ostatnie spadki to efekt wyników za drugi kwartał, jednak wyniki za trzeci kwartał powinny być bardziej optymistyczne. Prognozuje się także znaczną poprawę wyników w 2020 roku. Zadaniem analityków obecna wycena spółki stwarza okazję inwestycyjną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here