Naga MarketsTalerze satelitarne Cyfrowy PolsatCyfrowy Polsat ogłosił zamiar nabycia do 18 221 000 akcji Asseco Poland, reprezentujących 21,95% kapitału i głosów za cenę 65 zł za jedną akcję, podał Polsat. Planowany jest rozwój współpracy grup.

Podmiotem pośredniczącym w realizacji zaproszenia będzie Trigon Dom Maklerski. Zapisy potrwają od 19 do 23 grudnia. Data transakcji zaplanowana jest na 30 grudnia.

Nabycie akcji Asseco zostanie sfinansowane ze środków własnych lub środków dostępnych w ramach zadłużenia finansowego, wskazano w informacji.

“W przypadku złożenia w ramach zaproszenia ofert sprzedaży na liczbę akcji Asseco większą niż 18 054 800 akcji, zarząd emitenta, przed podjęciem decyzji o nabyciu akcji spółki Asseco w ramach zaproszenia, zapewni udział innego podmiotu lub podmiotów kontrolowanych przez Zygmunta Solorza, które nabędą, na warunkach określonych w zaproszeniu, akcje spółki Asseco w liczbie przewyższającej liczbę podaną powyżej, na które złożono oferty sprzedaży” – czytamy w komunikacie.

Po realizacji i rozliczeniu zaproszenia, w zależności od jego wyników, emitent zamierza prowadzić z Adamem Góralem (prezes i największy akcjonariusz Asseco Poland) negocjacje w celu zawarcia umowy akcjonariuszy spółki Asseco. Wejście w życie ewentualnej Umowy Akcjonariuszy będzie uwarunkowane uzyskaniem odpowiednich zgód regulacyjnych, jeśli takie będą wymagane, wskazano także.

“Emitent postanowił również o kontynuacji negocjacji ze spółką Asseco dotyczących rozszerzenia zakresu dotychczasowej współpracy pomiędzy emitentem i spółkami z grupy kapitałowej Emitenta a spółką Asseco w scenariuszu nabycia przez emitenta znaczącego pakietu akcji spółki Asseco” – dodano także.

Źródło: ISBNews


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Sytuacja na wykresie:

Kurs spółki spada o poranku o 2%. Mimo, że perspektywy la branży są dobre, wydaje się, że w okresie świątecznym niewiele się zmieni na wykresie. Mamy tu właśnie spadek zmienności i zawężające się notowania. Patrząc na dobrze respektowane linie, wydaje się, że cena powinna powoli spadać w kierunku linii łączącej ostatnie dołki.

polsat

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here