Naga Markets

Cyfrowy Polsat był wczoraj jedną z najsłabszych spółek w indeksie WIG20 Wtorkowa sesja na GPW przebiegała pod dyktando byków. WIG20 przy obrotach na poziomie 902 mln PLN urósł o 0,6%. Do najsilniejszych komponentów tego indeksu należały takie walory jak: Lotos (+3,8%), LPP (+2,9%) czy Santander PL (+2,3%). Z drugiej strony znalazły się takie podmioty jak Tauron (-2,8%), Cyfrowy Polsat (-2,6%) czy CCC (-1,8%).

Cyfrowy Polsat stracił we wtorek ponad 2 procent

Tego dnia mWIG40 i sWIG80 również zakończyły notowania nad kreską, zyskując odpowiednio po 0,2%/ 0,9%. Na szerokim rynku wyróżniły się akcje spółki XTPL, która zyskała 28,1% po informacji o współpracy z niemieckim dystrybutorem. Tego dnia w centrum uwagi były banki, a inwestorzy wyczekiwali decyzji RPP, która okazała się zgodna z oczekiwaniami – podniesiono stopę referencyjna o 50 pb do poziomu 2,25% (czyli najwyżej od siedmiu lat).WIG-Banki zakończył dzień ze zwyżką 1,1%. Na europejskich parkietach dominował kolor zielony, DAX zyskał 0,8%, CAC40 poszedł w górę o 1,4%, a FTSE100 zakończył dzień 1,6% nad kreską. Na Wall Street natomiast panowały mieszane nastroje, z jednej strony Nasdaq stracił 1,3%, S&P500 poszedł w dół o 0,1%, pozytywnie wyróżnił się Dow Jones, który urósł o 0,6% i drugi dzień z rzędu ustanowił historyczny rekord notowań. Dzisiaj przed nami o 20:00 protokół z posiedzenia FOMC.

W Azji Shanghai Composite Index finiszuje 1,2% na minusie, a Nikkei oscyluje w rejonach otwarcia. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie indeksy znajdują się na minusie.

Autor: Krzysztof Tkocz, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji playway | xtb giełda | prognozy giełdowe 2020 | mercator forum parkiet | kurs pkn | pgnig cena akcji | kurs 11bit |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here