Naga MarketsPoniżej wspomnienie analizy z 31 stycznia 2014 roku wraz z komentarzem i wyjaśnieniem procesu decyzyjnego:

Cyfrowy Polsat, wykres MN z dnia 31.01.2014:

Te artykuły również Cię zainteresują
Analizując kursy spółek giełdowych zawsze zaczynam od najwyższego interwału jakim jest okres 1 miesiąca. O ile w przypadku kursów walut nie jest konieczne spoglądanie aż na tak wysoki interwał, to zachęcam do tego w przypadku akcji giełdowych, gdzie wszystko dzieje się odrobinę wolniej i najlepsze sygnały pojawiają się właśnie na dwóch najwyższych interwałach czasowych. Ostatniego dnia stycznia pisałem:

“Na wykresie miesięcznym widzimy, że kurs po okresie wzrostów znalazł się w bardzo silnej korekcie. Spadki dotarły jednak do dość istotnej strefy wsparcia. Nad tą strefą widać, że dwie ostatnie świece miesięczne są pin barami (…). Świadczy to o silnej, dwumiesięcznej obronie tego wsparcia i zachęca do kupna akcji”

Rzeczywiście tak było, dwa pin bary pod rząd na ważnym wsparciu i po silnej korekcie zachęcały do kupna, po za tym cały czas na interwale MN panował trend wzrostowy. Były zatem spełnione 3 warunki kupna akcji:

– długoterminowy trend był wzrostowy

– kurs po korekcie dotarł do ważnego wsparcia

– pojawiły się sygnały świecowe na wysokich interwałach mogące zwiastować bliski koniec korekty i powrót do trendu wzrostowego.

Zainteresowałem się tą spółką. Choć w tamtej analizie pominąłem interwał W1, to także warto spojrzeć co się na nim działo:

polsat

W tym samym okresie interwał W1 potwierdzał to co dzieje się na MN czyli tutaj także pojawiały się świece mogące sugerować bliskość końca korekty (serie świec z długimi, dolnymi cieniami).

Następnie zajrzałem na interwał dzienny:

31 stycznia pisałem:

“Wykres o interwale dziennym pokazuje obronę wsparcia. W ostatnim czasie tzn. ostatnie odbicie od tej strefy było większym wybiciem, spółce udało się wyjść ponad poprzedni, mały szczyt. Kurs pokonał także lokalne ograniczenie spadkowe (czerwona linia)”

Choć po pokonaniu czerwonej linii poprowadzonej po ostatnich, lokalnych wierzchołkach, kurs ponownie zaczął spadać, to jednak samo wybicie na wyższe poziomy mogło oznaczać, że coś zaczyna się dziać. Na tym interwale nie było jednak wyraźnego sygnału świecowego, a swoje kupno oparłem o wyższe interwały czasowe, zwłaszcza o dwumiesięczną obronę wsparcia widoczną na MN.

“Spółka spełnia wymagania dotyczące trendu, mamy korektę oraz dwa silne sygnały na interwale miesięcznym sugerujące zakończenie korekty. Spółkę dołączam zatem do portfela spółek w trendzie wzrostowym ze standardowym SL 10%, czyli pozbędziemy się tych akcji, gdy spadną poniżej poziomu 17,40 zł. Będzie to zejście znacznie poniżej wsparcia i będzie potwierdzało niesprawdzony scenariusz zakładający wzrosty”

Dokupiłem tę firmę do portfela, ustawiając 10% SL w taki sposób, aby jego wybicie oznaczało, że naprawdę nie miałem racji w swojej analizie. Dzisiaj spółka zarabia ponad 30%, jest jedną z najlepszych w portfelu, a uważam, że ma szansę na dalsze wzrosty.

dzis

Kierując się doborem spółek do portfela spółek w trendzie wzrostowym, kluczowe jest dla mnie kryterium trendu. Spółka musi poruszać się w trendzie wzrostowym w szerszym okresie czasu, pożądana jest korekta, a o kupnie decydują sygnały świecowe świadczące o wyczerpywaniu się ruchu korekcyjnego na wyższych interwałach czasowych (MN i W1).


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie- wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty notowania | eur online | akcje lotos cena | waluty online | orlen akcje | biomed lublin giełda |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here