Naga MarketsW Chinach nadal trwają testy cyfrowego juana. Jak podają media z tego kraju, system weryfikacji środków zamienianych na e-juana jest teraz testowany pod kątem większych obciążeń sieci.

  • Cyfrowy juan nadal nie jest ukończony. 
  • Nie jest jasne, kiedy projekt w pełni wystartuje.

Cyfrowy juan: testy trwają

Choć testy chińskiego CBDC trwają i jeszcze niedawno wydawało się, że projekt jest na ukończeniu, teraz serwis 21jingjii.com poinformował, że przed twórcami pozostało jeszcze trochę pracy. Według cytowanego anonimowego źródła portalu, eksperta z banku, który współtworzy e-juana, obecnie mierzona jest wydajność systemu rozliczeniowego – głównie w warunkach nagłego wzrostu wolumenu transakcji.

Ponoć system jest tak zaprojektowany, że umożliwia przeprowadzanie transakcji P2P także w momencie, gdy nie ma możliwości podłączenia się do Internetu. Z kolei w chwili wcześniejszego zasilania cyfrowego portfela środkami przeprowadzana jest kontrola źródła finansowania transakcji. Chodzi o walkę z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu. Ponoć na tym obszarze wykorzystano technologię blockchain.

Nowy juan nadchodzi

Jak na razie nie jest jasne, kiedy projekt w pełni wystartuje, ale najprawdopodobniej będzie to w 2021 r. Wcześniej mówiło się, że prace zostaną ukończone jeszcze w tym roku, ale pewne spowolnienie prac miało zapewne miejsce przez pandemię koronawirusa. Najpewniej twórcy będą chcieli zdążyć przed wspomnianymi powyżej zawodami sportowymi w 2022 r.

Jeśli jednak cyfrowy juan w końcu wystartuje, będzie pierwszą zdigitalizowaną walutą banku centralnego na świecie. Choć podobne prace prowadzi np. Francja wątpliwe, by udało się je ukończyć przed 2022 r. Chiny projektują swój system od 2014 r., a nadal – jak widać – nie zostały one ukończone.

Z kolei USA nawet nie myślą na poważnie o emisji cyfrowego dolara. Co prawda tego typu pomysły co jakiś czas powracają, ale są szybko zbywane przez Fed.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here