Naga MarketsGlen Woo z Ledgera uważa, że ​​cyfrową walutę banku centralnego Chin można wdrożyć przy użyciu istniejących mechanizmów płatniczych. Obywatele nawet nie zauważą zmiany.

  • Ekspert z rynku kryptowalut uważa, że cyfrowego juana można wdrożyć na rynku w tak subtelny sposób, że konsumenci nawet nie dostrzegą zmian.
  • Woo jest zdania, że rząd dodatkowo umocni swoją władzę i kontrolę nad obywatelami właśnie dzięki CBDC.

Cyfrowy juan

W rozmowie z Cointelegraph Glenn Woo, szef regionalny w Ledger Vault, przewiduje, że wspierana przez państwo wirtualna waluta Chin będzie pierwszą tego typu “monetą” na świecie.

Podkreślił szybkość, z jaką rząd Chin może wdrażać duże inicjatywy na skalę krajową.

Wielu analityków twierdzi, że Chiny starają się odzyskać kontrolę nad płatnościami krajowymi za pośrednictwem swojej CBDC. Woo szacuje, że ponad 96 proc. transakcji detalicznych jest przetwarzanych przez AliPay lub WeChat Pay. Jednocześnie uważa, że rozwój cyfrowych platform płatniczych był dozwolony i wspierany przez chiński rząd i dostosowany do wielu celów reżimu – centralizując zdecydowaną większość działalności finansowej tego kraju na kilku platformach finansowych, w tym na obszarach wiejskich które wcześniej były poza zasięgiem władz.

Konsument niczego nie zauważy!

Woo przewiduje, że CBDC zostanie zintegrowane z istniejącymi cyfrowymi systemami płatności, powodując tym samym “niewielkie zakłócenia chińskiej działalności gospodarczej, oferując rządowi jeszcze większą kontrolę i wgląd w gospodarkę detaliczną kraju”.

Z perspektywy użytkownika detalicznego nie wiedziałbyś, co się zmieniło – będzie tak samo –  powiedział Woo. – Nadal będą oni korzystać z aplikacji WeChat, aby robić różne rzeczy – robić zakupy, dzwonić po taksówki, przesyłać pieniądze, wiesz, rozdawać pakiety podczas wakacji i tak dalej – dodał.

Innymi słowy, nikt nawet nie zauważy żadnej różnicy, jak spuentował ekspert.

Nie wiadomo, kiedy rząd Chin wprowadzi na rynek CBDC. Jest jednak prawdopodobne, że stanie się to w 2020 r.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here