Naga MarketsWedług kierownictwa wyższego szczebla w banku centralnym Chin cyfrowa waluta chińskiego banku centralnego (CBDC), cyfrowy juan, powinna podlegać regulacjom dot. środków pieniężnych. Ekspert z instytucji wyjaśnił też teraz, do czego będzie można wykorzystywać walutę.

  • Cyfrowy juan ma podlegać regulacjom dot. środków pieniężnych.
  • W tej sprawie wypowiedział się zastępca prezesa Ludowego Banku Chin.

Cyfrowy juan a prawo

W artykule z 14 września Fan Yifei, zastępca prezesa Ludowego Banku Chin (PBoC), nakreślił główne zasady regulacyjne dotyczące funkcjonowania cyfrowego juana.

Według Fana, cyfrowa waluta jest “prawną alternatywą dla tradycyjnej waluty fiducjarnej”. W artykule zastępca gubernatora podkreślił, że nowy juan będzie stanowił część podaży papierowych banknotów i monet. W związku z tym cyfrowy juan „musi być zgodny z przepisami i regulacjami dotyczącymi zarządzania gotówką”.

Nowym juanem spłacisz długi i zapłacisz podatek

Dodał, że zgodnie z przepisami, CBDC może być wykorzystane do spłaty „wszystkich publicznych i prywatnych roszczeń na terytorium naszego kraju”. Podkreślił, że cyfrowa waluta powinna być akceptowana w całym kraju, a „żadna jednostka ani osoba nie może odmówić jej przyjęcia, jeśli spełnione są określone warunki”.

Fan powiedział również, że cyfrowy juan musi być zgodny z przepisami i regulacjami dotyczącymi zarządzania gotówką, przeciwdziałania praniu pieniędzy i zwalczania finansowania terroryzmu.

Cyfrowy juan jest dziś podobno nadal testowany w wielu regionach Chin, w tym w Pekinie, Tianjin, Hebei, a także w obszarze Zatoki Hongkongu. Pod koniec sierpnia Reuters poinformował, że PBoC planuje używać waluty cyfrowej w czasie Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here