Naga MarketsCyfrowy funt szterling musi znajdować się w centrum wysiłków Wielkiej Brytanii na rzecz wzmocnienia globalnej atrakcyjności londyńskiego City jako centrum finansowego po Brexicie, napisał w piątek think-tank CityUnited Project. Kurs funta spada pod koniec tygodnia, a para walutowa GBP/USD przetestowała marcowe minimum na poziomie 1,3671.

  • Amsterdam przejął rolę Londynu stając się największym centrum obrotu akcjami w Europie
  • Chiny planują wykorzystać swojego cyfrowego juana na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie
  • Organy regulacyjne powinny być zobowiązane do utrzymania atrakcyjności i otwartości rynków Wielkiej Brytanii, uważa CityUnited

Wielka Brytania: cyfrowy funt niezbędny do zachowania konkurencyjności

Ministerstwo finansów ma przedstawić propozycje zwiększenia atrakcyjności brytyjskiego rynku kapitałowego po tym, jak Amsterdam przejął rolę Londynu stając się największym centrum obrotu akcjami w Europie po odcięciu wyspiarskiego miasta od Unii Europejskiej 31 grudnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przewodniczący CityUnited, Daniel Hodson, podkreślił, że w brytyjskim mieście jest teraz „rosnąca większość”, która uważa, że ​​lepiej skupić się na zwiększaniu konkurencyjności sektora finansowego niż opóźniać zmiany w nadziei na uzyskanie dostępu do UE.

Cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC) powinna być fundamentem konkurencyjnego miasta po Brexicie, w przeciwnym razie Chiny ukradną wypracowaną przewagę – napisał Hodson.

Państwo Środka planuje wykorzystać swojego cyfrowego juana na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie.

Bank Anglii mówi o CBDC, ale powinno to być dla niego ważniejsze, ponieważ ta forma technologii jest przyszłością i przyniosłaby inne korzyści, takie jak regulacja w czasie rzeczywistym w celu obniżenia kosztów – dodał Hodson.

Cyfrowy funt pozwoliłby na zawieranie transakcji bez wysokich kosztów ogólnych, co mogłoby pomóc w pobieraniu i dystrybucji podatków w czasie rzeczywistym, a także przyczyniłoby się do wydajniejszego nadzoru rynków w czasie rzeczywistym, zauważył CityUnited.

Organy regulacyjne powinny być również zobowiązane do utrzymania atrakcyjności i otwartości rynków Wielkiej Brytanii oraz wspierania rozwoju „rynków równoległych” do handlu produktami denominowanymi w euro poza blokiem dla inwestorów międzynarodowych – podsumował.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs funta szterlinga (GBP) spada czwartą sesję z rzędu

Notowania pary walutowej GBP/USD spadają w piątek do godziny 14:30 o około -0,20% wcześniej testując marcowe minimum na poziomie 1,3671. Trwałe przebicie tego poziomu może doprowadzić do utworzenia głębszej korekty z celem na główne wsparcie 1,3520. Z drugiej strony dopiero trwały wzrost powyżej oporu 1,39, a w konsekwencji przebicie psychologicznej bariery 1,40 umożliwiłoby test tegorocznego maksimum 1,4241.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: codzienne komentarze giełdowe | notowania giełdowe | akcje jsw prognozy 2020 | orlen kurs akcji |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here