Naga MarketseuroEuropejski Bank Centralny (EBC) zdecyduje około połowy 2021 r., czy przystąpić do wszczęcia formalnego postępowania mającego na celu kontynuację prac nad cyfrowym euro. Bank centralny zobowiązał się nie używać cyfrowej wersji waluty do wymuszania jeszcze głębszych ujemnych stóp procentowych. Zakładając, że finalnie dojdzie to do skutku, jego wdrożenie zajmie trochę czasu, ale może sprawić, że EBC wyprzedzi wielu rówieśników z G10, informują ekonomiści z HSBC. Kurs BTC/USD nieznacznie spada we wtorek popołudniu oscylując w okolicach 55 700 USD.

  • EBC nie zdecydował jeszcze, czy planuje w ogóle kontynuować ten projekt
  • Cyfrowe euro najprawdopodobniej może działać podobnie jak fizyczna gotówka
  • Jeśli projekt cyfrowe EUR otrzyma zielone światło, rozpocznie się dwuletnia faza badawcza

Oficjalne uruchomienie cyfrowego EUR może nastąpić dopiero w 2025 roku – HSBC

Mimo trwających prac nad własną cyfrową walutową, EBC nie zdecydował jeszcze, czy planuje w ogóle kontynuować ten projekt.

Te artykuły również Cię zainteresują
EBC zdecyduje, czy przystąpić do rozpoczęcia formalnego dochodzenia w sprawie cyfrowej waluty euro około połowy 2021 r. – napisano w raporcie HSBC.

Wielu inwestorów wyraziło obawy, że cyfrowy euro może zostać wykorzystane do wyegzekwowania głęboko ujemnych stóp procentowych. Jednak EBC obiecał, że tak się nie stanie, a podczas innych testów na całym świecie waluty cyfrowe banków centralnych (CBDC) nie były oprocentowane. Gdyby przyjęto te same ramy, cyfrowe euro najprawdopodobniej działałoby podobnie jak fizyczna gotówka.

Jeśli projekt cyfrowe EUR otrzyma zielone światło, rozpocznie się dwuletnia faza badawcza, której celem będzie opracowanie co najmniej jednego projektu spełniającego wymagania opinii publicznej.

Następnie, zakładając, że projekt uzyska zielone światło, prawdopodobnie zajmie to kolejne dwa do trzech lat, aby opracować, przetestować i ostatecznie wprowadzić cyfrowe EUR. Jest mało prawdopodobne, aby do 2025 r. pojawiła się cyfrowa wersja wspólnej waluty. Jednak mimo to może się okazać, że EBC znacznie wyprzedzi wielu rówieśników z G10 – podsumowano.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs bitcoina (BTC) spada trzecią sesję z rzędu

Notowania BTC/USD spadają trzeci dzień pod rząd po wcześniejszym wzroście do poziomu 59 600 USD, od którego niewiele brakowało, by przetestować psychologiczną barierę oporu 60 000 USD. We wtorek popołudniu notowania oscylują w okolicach poziomu otwarcia 55 700 USD po wcześniejszym spadku do poziomu 54 500 USD. Dalszy spadek ceny doprowadzi do testu lokalnego wsparcia 52 924 USD z celem na strefę 50 000 – 50 360 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs bitcoin wykres | cd projekt kurs | kurs polskiego złotego | funt |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here