Naga MarketsCyberpunk ze stajni CD Projekt już wkrótce powróci do sklepu SONY. Czy pociągnie za sobą cały gaming?Pojawiające się informacje o możliwym powrocie gry Cyberpunk 2077 do sklepu Sony wyniosły kurs CD Projekt o blisko 1/3 do góry w trakcie ostatnich sesji. Jednocześnie jak słyszymy na antenie Comparic24, blisko 16% akcji pozostających w wolnym obiegu jest obecnie shortowanych. Dodatkowo, wzrosty jednej spółki nie muszą oznaczać wzrostu całego indeksu, tak jak miało to miejsce w ubiegłym roku.Cyberpunk wraca do sklepu Sony?

– Na pewno to, co obiegło internet, bo rynek oczekuje wejścia do PlayStation od wielu tygodni i jakby wydawało się, że to jest powszechna informacja i pół roku po samej premierze, no to to jest w zasadzie negatywna informacja jakby się tak zastanowić, że to tak długo trwało. Natomiast faktycznie rynek zaczyna rozgrywać to wejście w najbliższych dniach i powodem do tego nie jest sam wzrost kursu, natomiast informacje dwie, które się pojawiły w ostatnich dniach. Pierwsza, która była wskazówką do tego, że Sony zmienia swoją politykę, jest brak refundacji, który zapowiedziało Sony kilka dni temu, czyli jakby Sony zadeklarowało graczom; za kilka dni przestaniemy robić refundy, czyli to dotyczy jeszcze tych graczy, którzy wcześniej byli objęci polityką refund policy. – wskazuje Paweł Sugalski, zarządzający w Rockbridge TFI S.A.

Drugą informacją, która sprzyja notowaniom spółki CD Projekt, jest pojawienie się przycisku „dodaj do listy życzeń” w stosownym miejscu na „profilu” gry w sklepie Sony. Jak słyszymy na antenie Comparic24, jest to kolejny naturalny krok przed pełnym wejściem (a raczej powrotem) do sklepu Sony, który wycofał ją po pierwszych informacjach o ogromnej skali problemów technicznych.

– Według danych agencji 16% dostępnych we free float akcji jest shortowanych w CD Projekt. Jest to oczywiście rekord, więc pokazuje, że pozycjonowanie było skrajne na dzisiaj, na ostatnie dni. Nawet w styczniu/grudniu dane te były niższe o ok.15%. Co z tego można wyczytać? Przede wszystkim jak zsumujemy te shorty ujawnione w rejestrze KNF, to nie wyjdziemy na takie duże dane, więc z tego możemy sobie łatwo wyliczyć, tych shortów ukrytych jest dużo więcej niż tych, których widzimy. – dodaje także.

WIG Games powraca do wzrostów?

Jak słyszymy na antenie Comparic24, mocne przeceny, które miały miejsce w segmencie gamingowym w trakcie ostatnich miesięcy, nie oznaczają automatycznie doborowych okazji do zajęcia pozycji. Ważne jest patrzenie selektywne na poszczególne spółki, bo chociażby sam indeks WIG Games posiada specyficzne wagi. Warto pamiętać, że spadki części ze spółek były uzasadnione tym, że ich sztandarowe projekty okazały się niewypałami, czy też zyski, które generują, okazały się mniejsze od oczekiwań rynków.

– Bardzo trzeba patrzeć w tym momencie selekcyjnie, na to, jakie spółka ma premiery. Ostatnia premiera pokazuje, że nawet znienawidzona przez rynek spółka może rosnąć kilkanaście procent, jeżeli dowozi wyniki, pokazuje dobre oceny. Więc bardzo rynek teraz nagradza przewożenie oczekiwań albo konserwatywne zapowiedzi i to jest dużo lepsze podejście. Także rynek boi się tych nadmuchanych oczekiwań, więc myślę, że tutaj już te oczekiwania zostały bardzo zmniejszone, ale na pewno nie jest tak, że cały sektor jest wielką okazją i wszystko jest tanie. – podkreśla Paweł Sugalski.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania ropy forex | mwig40 notowania | dax indeks | celon notowania | akcje enea | codzienne komentarze giełdowe | intercars akcje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here