Naga Markets"Cyberpunk" jest niestabilny, a CD Projekt nie ma perspektyw na impulsy do dalszego wzrostu - JefferiesNegatywną rekomendację dla CD Projektu opublikował dzisiaj analityk Jefferies Ken Rumph. W swojej analizie obniżył wycenę do „poniżej rynku”, a cenę docelową dla akcji obciął z 436 zł do 362 zł.Obecnie kurs oscyluje w rejonie 400 zł i jest to druga sesja wyczekania, wskazując na pewną równowagę miedzy popytem, a podażą.

  • 362 zł w wycenie CD Projektu
  • Zbyt dużo błędów w “Cyberpunku”
  • Brak perspektyw na kolejne impulsy do wzrostu notowań

Zdaniem analityka, głównym powodem niższej wyceny nie jest wcale „Cyberpunk” ale brak perspektyw na inne, pozytywne informacje w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Kolejnych premier “Cyberpunka” w wersji multiplayer i następnej części “Wiedźmina” analityk spodziewa się dopiero w drugiej połowie 2022 roku oraz 2024 roku. To powoduje, że może brakować impulsów do dalszych wzrostów.

Te artykuły również Cię zainteresują
W raporcie omówiono także kwestię szacunkowych przychodów z „Cyberpunka”, które stawiają grę na równi z takimi hitami jak choćby „Call of Duty”.

“Chociaż uważamy, że szacunki dotyczące 40 mln są zbyt optymistyczne, ponieważ plasują tę nową markę w jednym szeregu z „GTA V”, to uważamy, że gra może osiągnąć 18 milionów sprzedanych kopii w tym roku i łącznie 33 mln sztuk w pierwszym roku od premiery” – napisano w raporcie.

cd projekt
Druga sesja równowagi przy 400 zł.

Analityk wskazał, że choć gra jest chwalona przez recenzentów, to jednak najnowsze recenzje punktują zbyt liczne błędy.

“Wynik Metacritic jest niższy niż w ‘Wiedźminie 3’ (93 pkt), poniżej oczekiwań zbliżonych do 95 pkt i jest rozczarowujący, po tym jak CDR opóźniał premierę, aby zapewnić najwyższą jakość gry. Błędy można naprawić, wersja na następną generację konsol może być lepsza, ale pierwsze wrażenie jest gorsze od oczekiwań” – wskazano.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here