Naga Markets

Cyberpunk 2077 powtórzy sukces gry Wiedźmin 3? P. Nielubowicz (CD Projekt) w Comparic24.tvRuszyła długo wyczekiwana przez graczy na całym świecie oficjalna, globalna premiera gry Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED. Czy polskiemu gamingowemu olbrzymowi uda się powtórzyć międzynarodowy sukces gry Wiedźmin 3 i czy Cyberpunk “rozbije bank”? O grze, kulisach premiery oraz o dalszych planach studia Comparic24.tv rozmawia z Piotrem Nielubowiczem – dyrektorem finansowym i wiceprezesem CD Projekt.

  • CD Projekt oficjalnie zaprezentował 10 grudnia długo wyczekiwaną grę Cyberpunk 2077
  • Jak poinformowała spółka, do dnia 9 grudnia 2020 roku w ramach zamówień przedpremierowych sprzedano ponad 8 milionów kopii gry
  • Piotr Nielubowicz jest gościem Comparic24.tv. Rozmowa rozpoczyna się o godzinie 12:00CD Projekt oficjalnie zaprezentował Cyberpunka 2077 i podał dane o sprzedaży w pre-orderze

Notowania CD Projekt otwierały się na warszawskiej giełdzie w czwartek z niewielką luką spadkową, chwilowo osuwając się jednak do poziomu 375 zł, czyli najniższego od sesji z 30 listopada. Duża zmienność na akcjach CDR nadal jest utrzymywana i napędza ją niezaprzeczalnie informacja o liczbie kopii gry zamówionych w przedsprzedaży:

– Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, iż w oparciu o raporty cyfrowych platform dystrybucyjnych oraz dane zebrane od dystrybutorów fizycznych szacuje, że na moment ogólnoświatowej premiery gry Cyberpunk 2077, tj. ujmując zamówienia złożone do dnia 9 grudnia 2020 roku włącznie, gracze złożyli na nią ponad 8 milionów zamówień przedpremierowych (tzw. pre-orders) – podała spółka w czwartkowym komunikacie.

Wyniki przedsprzedażowe okazały się o wiele lepsze niż w przypadku ostatniej dużej produkcji studia, czyli Wiedźmina 3. Spółka zdecydowała się upublicznić te informacje w dniu premiery tłumacząc to ich dużym znaczeniem dla potencjalnych decyzji inwestycyjnych:

– Zarząd Spółki zdecydował o podaniu w/w informacji do wiadomości publicznej w formie raportu bieżącego w związku z potencjalnym znaczeniem tej informacji dla decyzji inwestycyjnych inwestorów – podsumowano w raporcie bieżącym.

Grupa Kapitałowa CD PROJEKT ma ponad 20 letnią historię. Obecnie firma zajmuje się dystrybucją gier wideo i filmów (spółka CDP.pl Sp. z o.o.), produkcją własnych gier wideo związanych z marką Wiedźmin i Cyberpunk (poprzez studio CD PROJEKT RED).

Autor poleca również:

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here