Naga MarketsCyberpunka 2077 już w rękach graczy! I to w wersji.. kolekcjonerskiejFakt, że prawdopodobnie najbardziej wyczekiwana gra na świecie, Cyberpunk 2077, przekładana była już kilkukrotnie nie robi na nikim wrażenia. Takowe wywołała jednak informacja, że cześć graczy otrzymała już tytuł w wersji kolekcjonerskiej. Czy CD Projekt Red postanowił zrobić graczom niespodziankę? Raczej nie, jak wynika z ogłoszeń firmy. W tym przypadku, prawdopodobnie amerykańska sieć sprzedaży Best Buy niekoniecznie potrafi obchodzić się z kalendarzem i zdecydowała wysłać niektórym użytkownikom wcześniej grę, niż zostało to zaplanowane. CD Projekt apeluje przy tym, aby streamerzy nie zepsuli pozostałej części społeczności niespodzianki przed rozpoczęciem oficjalnej dystrybucji.

  • W sieci rozpoczęła się prawdziwa burza po tym, jak niektórzy gracze otrzymali już grę Cyberpunk 2077
  • CD Projekt Red nie stoi za wysyłką, a pośrednik – amerykański Best Buy
  • Klienci sieci otrzymali grę wcześniej, choć nie znane są jeszcze dokładne powody wczesnego wysłania gry
  • Polski twórca gier apeluje do graczy: nie streamujcie gry, przed oficjalną wysyłką

Pomyłka dużej sieci? Klienci otrzymują grę Cyberpunk 2077 o wiele wcześniej

W sieci zawrzało w ostatnich godzinach przez fakt, że długo wyczekiwana gra Cyberpunk 2077 – która przekładana była z datą premiery już kilkukrotnie – została dostarczona niektórym graczom wcześniej, niż spółka CD Projekt Red planowała dystrybucję. Czy “redzi” chcieli w ten sposób zrobić niespodziankę wyczekującym na grę użytkownikom?

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak wynika z komunikatów spółki – raczej nie. W czym zatem problem? Najprawdopodobniej amerykańska sieć Best Buy niekoniecznie potrafi obchodzić się z kalendarzem lub systemy sieci nie zostały zaktualizowane o nową datę premiery. Takie zdarzenia już na rynku gamingowym się zdarzały – jednak tytuł Cyberpunk 2077 jest do tego stopnia rozgrzanym tematem, że nie trzeba dużo mówić o reakcji graczy, którzy muszą jeszcze czekać na oficjalną datę dystrybucji gry.

wykres CD Projekt RED H4 04.12.2020
CD Projekt RED H4 04.12.2020

Wyczekiwanie na grę widoczne jest również poprzez same akcję spółki CD Projekt, gdzie rynek reaguje bardzo newralgicznie. Jak widać po wykresie H4 – D1 zasięgi spółki w ostatnich dniach są naprawdę bardzo duże – ciekawym jednak jest jak zachowa się kurs w kolejnych dniach po finalnym zdarzeniu.

Co ciekawe w sprawie, gry, które zostały “omyłkowo” wysłane już do graczy zawierają kolekcjonerską edycję, co oznacza, że najdroższy pakiet gry właśnie otrzymali w ręce użytkownicy wspominanej sieci. Co prawda na komunikat sieci będziemy musieli jeszcze poczekać, jednak w Internecie krążą już informacje o tym, jakoby miał być to.. zabieg marketingowy. Nie ma obecnie co do tego żądnego potwierdzenia a dopiero wraz oficjalnym komunikatem sieci dowiemy się co tak naprawdę było przyczyną  wczesnej dystrybucji gry.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here