Naga MarketsKradzież kryptowalutBrytyjski specjalista zajmujący się cyberbezpieczeństwem ujawnił nowe oszustwo wykorzystywane przez cyberprzestępców do generowania zysków poprzez oszukiwanie użytkowników Internetu. Wskazał on, że przestęcy posługują się fauszywą stroną BBC News, w celu przekierowania użytkowników na inne strony internetowe, z właścicielami których podpisane mają umowy afiliacyjne. 


Mechanizm działania oszustów wydaje się banalnie prosty. Rozsyłają oni wiadomości e-mail, w których przedstawiają jakiś “ważny news”. Sugerują aby kliknąć w link, by dowiedzieć się więcej. Chcąc dowiedzieś się więcej na dany temat, użytkownik przekierowywany jest do strony, która łudzaco przypomina portal BBC News. Dopiero na tej stronie umieszczone są linki przekierowujące do fauszywych witryn, z którymi przestępcy mają podpisane umowy partnerskie, dzięki który otrzymują określoną ilość BTC za każdą odsłonę.

Warto jednak przypomnieć, że podobne metody były wykorzystywane już wcześniej. W marcu 2018 roku informowaliśmy bowiem o nieuczciwym brokerze opcji binarnych, który podszywał się pod CNN Money aby promować swoje usługi. Z opublikowanego wówczas artykułu wynikało, że kolektyw hackerski znany szerzej jako Anonymous ogłosił swój nowy projekt o nazwie uTrader, który ma rzekomo pomagać w przewidywaniu cen akcji – z takiego systemu korzystają ponoć miliarderzy i znane osobistości. Wśród nich wymieniani są Donald Trump, David Rockefeller, czy też Goerge Bush. Co więcej, każdy odnośnik znajdujący się na fałszywej witrynie przekierowywał bezpośrednio do oferty brokera opcji binarnych uTrader.

Zauważyc trzeba jednak, że opisane powyżej przykłady oszustw są jednymi z najmniej szkodliwych. Cybreprzestępcy dąrzą bowiem jedynie do przekierowaia użytkownika na stronę jakiejś firmy. To od nas jednak zależy czy założymy tam swoje konto i zainwestujemy realne środki bądź podamy jakieś wrażliwe dane. Zdecydowanie groźniejszą formą spoofingu czy też phishingu jest wykorzystywanie złośliwych przekierowań w celu zmuszenia uzytkowników do pobrania i zainstalowania jakiegoś złośliwego oprogramowania. Niekiedy, programy te instalowane są także na komputerach użytkowników bez ich wiedzy i zgody.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBank Anglii podniesie stopy dopiero w 2020? Brexit i spadek inflacji ciążą BoE
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Bitcoin w letargu i „nadal poszukuje dna”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here