Naga Markets


Pojawienie się i wzrost zainteresowania kryptowalutami sprawiły, że rynkiem tym zainteresowali się także przestępcy. Z najnowszego raportu Malwarebytes Labs wynika jednak, że w drugim kwartalem 2018 roku odnotowano zastój w cyberprzestępczości. Mimo to cyberprzestępcy nadal eksperymentują z oprogramowaniem ransomware.


Firma Malwarebytes Labs oparła swoje wnioski na danych z okresu od kwietnia do czerwca bieżącego roku, a także na telemetrii swoich produktów biznesowych i konsumenckich, które są wykorzystywane w milionach maszyn. Z przedstawionego raportu wynika, że aktywność złośliwego oprogramowania spadła w drugim kwartale, zarówno w kategorii biznesowej jak i konsumenckiej.

Okazuje się jednak, że pomimo spadku aktywności złośliwego oprogramowania, zaobserwowano jego rozwój technologiczny. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, w efekcie czego ataki w drugim kwartale były zazwyczaj bardziej wyrafinowane niż ich odpowiedniki w pierwszym kwartale. VPNFilter, SamSam i inne tak skomplikowane kampanie pokazują, że rok 2018 może być rokiem ukierunkowania ataków na wyższy poziom.

Poniższa tabela przedstawia 10 najczęściej wykrywanych w Q2 2018r. form złośliwego oprogramowania stosowanego zarówno wobec klientów indywidualnych, jak również firm.

Źródło: Raport Malwarebytes Labs

Cyberprzestępcy koncentrują się również w większym stopniu na danych osobowych (PII). Malwarebytes Labs po raz pierwszy zauważyło oszustów wykradających PII w oszustwach bitcoinowych. W sprawozdaniu zauważono, że Bitcoin jest w dużej mierze nieuregulowany i ma ograniczoną ochronę przed nadużyciami finansowymi. Ponieważ wzrosła świadomość użytkowników na temat oszustw, przestępcy coraz częściej próbują kraść konta e-mail, hasła i informacje o kontach bankowych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy Bitcoin jest powolny i niepraktyczny?
Następny artykułNieuczciwe zwolniony trader londyńskiego City wygrywa w sądzie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here