TMS


Pojawienie się i wzrost zainteresowania kryptowalutami sprawiły, że rynkiem tym zainteresowali się także przestępcy. Z najnowszego raportu Malwarebytes Labs wynika jednak, że w drugim kwartalem 2018 roku odnotowano zastój w cyberprzestępczości. Mimo to cyberprzestępcy nadal eksperymentują z oprogramowaniem ransomware.


Firma Malwarebytes Labs oparła swoje wnioski na danych z okresu od kwietnia do czerwca bieżącego roku, a także na telemetrii swoich produktów biznesowych i konsumenckich, które są wykorzystywane w milionach maszyn. Z przedstawionego raportu wynika, że aktywność złośliwego oprogramowania spadła w drugim kwartale, zarówno w kategorii biznesowej jak i konsumenckiej.

Okazuje się jednak, że pomimo spadku aktywności złośliwego oprogramowania, zaobserwowano jego rozwój technologiczny. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, w efekcie czego ataki w drugim kwartale były zazwyczaj bardziej wyrafinowane niż ich odpowiedniki w pierwszym kwartale. VPNFilter, SamSam i inne tak skomplikowane kampanie pokazują, że rok 2018 może być rokiem ukierunkowania ataków na wyższy poziom.

Poniższa tabela przedstawia 10 najczęściej wykrywanych w Q2 2018r. form złośliwego oprogramowania stosowanego zarówno wobec klientów indywidualnych, jak również firm.

Źródło: Raport Malwarebytes Labs

Cyberprzestępcy koncentrują się również w większym stopniu na danych osobowych (PII). Malwarebytes Labs po raz pierwszy zauważyło oszustów wykradających PII w oszustwach bitcoinowych. W sprawozdaniu zauważono, że Bitcoin jest w dużej mierze nieuregulowany i ma ograniczoną ochronę przed nadużyciami finansowymi. Ponieważ wzrosła świadomość użytkowników na temat oszustw, przestępcy coraz częściej próbują kraść konta e-mail, hasła i informacje o kontach bankowych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCzy Bitcoin jest powolny i niepraktyczny?
Następny artykułNieuczciwe zwolniony trader londyńskiego City wygrywa w sądzie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here