Naga MarketsCVI i EFI tworzą pierwszy fundusz private debt wspierający sektor MŚP | Radoslav TausingerZapraszamy do obejrzenia rozmowy, w której gościem redaktora Comparic24.tv Marcina Podlackiego był Radoslav Tausinger – Dyrektor Zarządzający w CVI Dom Maklerski. CVI Dom Maklerski („CVI”) z siedzibą w Polsce, który jest liderem w Europie Środkowej w zakresie zarządzania funduszami private debt, ogłasza pierwsze zamknięcie CVI CEE Private Debt Fund („Funduszu”) – pierwszego funduszu zamkniętego skierowanego do inwestorów instytucjonalnych – na poziomie 80 mln EUR.

 • W dzisiejszej rozmowie, gościem redaktora Comparic24.tv Marcina Podlackiego był Radoslav Tausinger – Dyrektor Zarządzający w CVI Dom Maklerski.
 • Powstaje pierwszy instytucjonalny fundusz korporacyjny w formule private debt.
 • Fundusz private debt stworzony przez CVI uzyskał wsparcie w wysokości 40 mln EUR od Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego. 

Radoslav Tausinger odpowiada na pytania redaktora Comparic24.tv!

Podczas dzisiejszej rozmowy Radoslav Tausinger – Dyrektor Zarządzający w CVI Dom Maklerski odpowiedział na pytania związane z:

 • Bieżącą działalnością CVI.
 • Jaka jest core’owa działalność DM, przynosząca największe zyski?
 • Ile osób jest zatrudnionych w spółce, czy to specjaliści wyłącznie z Polski czy także z zagranicy?
 • Jak w ostatnim czasie zmieniała się liczba klientów CVI? Jaki udział stanowią Polacy a jaki inwestorzy innych krajów?
 • Czym jest instytucjonalny fundusz długu korporacyjnego w formule private debt?
 • Wsparcie finansowe od Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego.
 • Private debt jest stosunkowo młodą klasą aktywów, jednak zyskuje co raz większą popularność. Dlaczego tak się dzieje?
 • Wyróżnienie z 2019 roku od magazynu „Private Debt Investor”.

CVI wiceliderem rankingu private debt w Europie

CVI Dom Maklerski zajął drugą pozycję pod względem liczby zrealizowanych transakcji
w pierwszym kwartale 2021 r., co oznacza 7,5 proc. udział w europejskim rynku private debt. Przez pierwsze trzy miesiące roku firma zapewniła finansowanie piętnastu przedsiębiorcom z Polski oraz Rumunii. Wśród nich znalazły się m. in. Huta Małapanew, producent akumulatorów Autopart oraz sieć hoteli Holiday Park & Resort.

W tym roku zadebiutowaliśmy w rankingu Debtwire i od razu znaleźliśmy się na wysokiej, drugiej pozycji. Jesteśmy polską firmą, ale bez kompleksów gramy w europejskiej lidze
i rywalizujemy z najlepszymi. Skupiamy się na Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie widzimy ogromy potencjał i wiele możliwości inwestycyjnych. Status wicelidera rankingu
z pewnością pomoże nam w pozyskaniu inwestorów do kolejnego funduszu private debt, nad którym obecnie pracujemy
– podkreślił Marcin Leja, prezes zarządu CVI Dom Maklerski.

Europejski Fundusz Inwestycyjny wspiera CVI!

Na początku sierpnia, Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI), który jest częścią Grupy EBI, dokonał kluczowej inwestycji w wysokości 40 mln EUR, w celu wsparcia CVI w kierowaniu większej ilości kapitału prywatnego do średnich i mniejszych przedsiębiorstw oraz odegraniu roli katalizatora, przyciągając nowych inwestorów poszukujących możliwości w obszarze dłużnych inwestycji bezpośrednich w Europie Środkowej. W pierwszym zamknięciu wzięli też udział inwestorzy instytucjonalni oraz inwestorzy typu family office.

Finansowanie EFI korzysta z gwarancji programu „Private Credit Tailored for SMEs” („Prywatne kredyty dostosowane do potrzeb MŚP”) Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS), który stanowi część unijnego Planu inwestycyjnego dla Europy.

invest

Po swoim pierwszym zamknięciu Fundusz dokonał już siedmiu inwestycji, a dwie kolejne mają zostać sfinalizowane w ciągu miesiąca, w rezultacie czego zebrane aktywa zostaną zainwestowane w ponad 30%. Wspierane spółki wywodzą się z różnych branż, takich jak turystyka, motoryzacja, budowa łodzi turystycznych, e-commerce, a także budowa i eksploatacja odnawialnych źródeł energii. Fundusz zamierza dokonać ponad 50 inwestycji w Europie Środkowej, w tym w Polsce, Czechach, krajach bałtyckich i Rumunii oraz na Słowacji i Węgrzech.

Do tej pory CVI ma na koncie ponad 600 inwestycji typu private debt o łącznej wartości przekraczającej 2,3 mld EUR, dzięki czemu wsparcie uzyskało ponad 250 przedsiębiorstw z Europy Środkowej.

CVI Dom Maklerski („CVI”) z siedzibą w Polsce, który jest liderem w Europie Środkowej w zakresie zarządzania funduszami private debt, ogłasza pierwsze zamknięcie CVI CEE Private Debt Fund („Funduszu”) – pierwszego funduszu zamkniętego skierowanego do inwestorów instytucjonalnych – na poziomie 80 mln EUR.

Autor również poleca: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania funta | nasdaq akcje | kurs cdprojekt | analiza btc | biomed lublin gpw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here