Naga MarketsCyfrowe waluty banku centralnego (CBDC) mogą być jednym z najważniejszych trendów w ciągu następnej dekady – twierdzi szef działu ds. blockchaina Visa.

  • Cuy Sheffield jest zdania, że CBDC mają wielki potencjał.
  • Mają stać się jednym z najważniejszych trendów w najbliższej dekadzie.

Visa: CBDC czeka wielka przyszłość

Cuy Sheffield, który prowadzi projekty kryptograficzne giganta z rynku kart kredytowych, Visa, napisał na Twitterze, że kwestia CBDC “będzie miała poważne implikacje dla prywatności, suwerenności monetarnej, geopolityki i włączenia finansowego, a także globalnego przyjęcia kryptowalut i bitcoina.”

– Twierdzę, że cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC) jest jednym z najważniejszych trendów w kwestii przyszłości pieniędzy i płatności następnej dekady. Niezależnie od osobistych poglądów na temat tego, czy jest to dobre czy złe – dodał.

Sheffield jest od dawna zwolennikiem CBDC. W maju powiedział, że banki centralne nie są zainteresowane rozwiązaniami z zakresu walut cyfrowych.

Visa nie obawia się też dużego zainteresowania cyfrowymi walutami. Firma złożyła wniosek patentowy dot. swojej waluty cyfrowej już na początku tego roku.

CBDC

Banki centralne eksperymentują z ideą walut cyfrowych. Bank Japonii ogłosił, że przetestuje wykonalność cyfrowego jena, aby sprawdzić, czy może za pomocą takiego projektu zapewnić obywatelom powszechny dostęp do pieniędzy i jednocześnie odporność na różnej maści zawirowania natury ekonomicznej czy katastrof naturalnych. Japonia jest tylko jednym z niewielu krajów przyglądających się walutom cyfrowym. Chiny mogą wkrótce wypuścić na rynek cyfrowego juana, choć nie ujawniono jeszcze daty startu projektu. Nad cyfrowym euro pracuje też Francja.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here