Naga Marketsmoneta Bitcoin na banknocie dolaraCurv, cyfrowy startup z rynku krypto-aktywów z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, uruchamia cyfrowy portfel kryptowalut dla instytucji finansowych, które nie używają kluczy prywatnych.

Firma zebrała na projekt 6,5 mln dolarów. Fundusze zostaną teraz wykorzystane do stworzenia instytucjonalnego portfela cyfrowego, który umożliwi instytucjom i przedsiębiorstwom bezpieczne korzystanie z zasobów cyfrowych i aplikacji blockchain.

Klucz prywatny? A po co to?

Twórcy Curv twierdzą, że ich narzędzie “eliminuje koncepcję kluczy prywatnych” i wprowadza nowy typ szyfrowania, który zapewnia prostszy sposób zabezpieczania i podpisywania transakcji. Jak wyjaśniono w komunikacie prasowym, cyfrowy portfel aktywów użyje “wielostronnych protokołów obliczeniowych”.

Co więcej, konieczność korzystania z zimnych i gorących portfeli zostanie tu zastąpiona przez to, co firma nazywa usługą opartą na chmurze.

W wywiadzie dla magazynu biznesowego Fortune, CEO firmy Curv, Itay Malinger, twierdzi, że technologia jest “przełomowa”:

“Pięć lat temu zajęłoby to dużo czasu i dużo ruchu sieciowego. Przełomem jest to, że matematyka może zostać zredukowana do obliczeń podsekundowych. Oznacza to, że można to coś zrobić poprzez wdrożenie chmury.”

W oczekiwaniu na przypływ wielorybów

Firmy z rynku blockchaina opracowały ostatnio kilka rozwiązań kryptograficznych dla inwestorów instytucjonalnych. Wszytko ma miejsce po zauważonym przez nie, rosnącym popycie ze strony tego typu klienteli. Na przykład giełda kryptowalutowa Seed CX – platforma licencjonowana z siedzibą w Chicago, adresowana do klientów instytucjonalnych – uruchomiła cyfrowe rozwiązanie portfela dla e-aktywów z rozrachunkiem w sieci.

Narzędzia te mogą być bardzo istotne dla dalszego rozwoju rynku, ponieważ wielu obserwatorów uważa, że wejście na teren kryptowalut inwestorów instytucjonalnych jest kluczowe dla dalszego rozwoju cyfrowych aktywów i uformowania się ewentualnej, nowej bańki.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here