Naga MarketsCurrency One, operator serwisów Walutomat i InternetowyKantor.pl, zostało laureatem konkursu e-Commerce Polska Awards 2020 w kategorii Innowacyjne rozwiązania płatności cyfrowych. Serwis Walutomat wzbogacił się natomiast o nową metodę płatności – Blika.

Prestiżowa nagroda Izby Gospodarki Elektronicznej trafiła do Currency One za wdrażanie systemu SEPA do swoich serwisów. Bezpośrednia integracja z SEPA umożliwia zaoferowanie klientom serwisów Walutomat i InternetowyKantor.pl rachunków płatniczych z indywidualnym numerem IBAN dla EURO, a ponadto umożliwi Currency One wejście na rynek korporacyjny – obsługę innych instytucji finansowych.

Serwisy należące do Currency One rozwijają się też na innych polach. Klienci Walutomatu mają już do dyspozycji możliwość wykonania wpłaty przelewem tradycyjnym, wpłatę QR kodem, przez Przelewy24, wpłaty kartami płatniczymi, a teraz także BLIKA. Popularność tego rozwiązania w Polsce rośnie w lawinowym tempie. Jak podaje Polski Standard Płatności, w pierwszym półroczu 2020 roku, użytkownicy BLIKA, których jest już ponad 5 milionów, zrealizowali 175 milionów transakcji. – Ten polski patent podbija sektor płatności. Nie dziwi więc, że po to rozwiązanie sięgnęliśmy także my. Klienci tego oczekują  – mówi Bartosz Grycza, kierownik ds. rozwoju produktu w Walutomat.pl.

Przez Blika można wpłacać w serwisie tylko PLN. Walutomat realizuje tę wpłatę poprzez operatora płatności Przelewy24. Użytkownicy serwisu mogą używać tej metody płatności bez względu na urządzenie, z jakiego korzystają.

Currency One jest operatorem zarówno Walutomatu, jak i serwisu InternetowyKantor.pl. Umożliwia wymianę walut po atrakcyjnych kursach i przelewy zagraniczne dla prawie 700 000 użytkowników.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOdbicie notowań kawy w górę
Następny artykułEY wprowadza nowe narzędzia do badań blockchainów
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here