Usypana górka cukruCukier – jako jeden z surowców “egzotycznych” posiada cechę trendowego waloru, czyli takiego, który stosunkowo rzadko znajduje się w konsolidacji a częściej w długich trendach. Pozwala to rozegrać dłuższe ruchy, jeśli tylko sytuacja na wykresie temu sprzyja. W tym przypadku walor dotarł do istotnych poziomów cenowych – przyjrzyjmy się zatem notowaniom białego surowca. 

Finax

Egzotyczne surowce – choć nie są najpopularniejszy walorem do handlu przez zdecydowaną większość inwestorów CFD – mają cechę długich trendów i raczej rzadkich przystanków konsolidacyjnych. Tak jest również w przypadku cukru, który w ostatnim czasie dotarł do istotnej strefy oporowej, dając możliwość zaplanowania następnych scenariuszy na rynku.

Cukier na oporze – czy będzie korekta?

Dotarcie do strefy oporowej na poziomie 12.85 / 12.95 stanowi okazję do zaplanowania dalszych setupów na walorze. Aktualnie od trzech dni nie możemy przebić się przez poziom, choć ostatnie impulsy wzrostowe były bardzo silne. Surowiec znajdujący się na istotnej strefie zdaje się jednak mimo oporu nie poddawać, dlatego dalsza zwyżka cen surowca jest możliwa. Aby rozegrać taki scenariusz trzeba by ustalić ryzyko na poziomie nie większym niż 15 centów podczas gdy target cenowy pod poziom 13.50 / 13.70. Wówczas możliwy scenariusz wyglądałby następująco: wejście po przekroczeniu 13.00, SL 12.85, TP1 13.35, TP2 13.50/70.

Wykres cukru D1 10.10.2018
CUKIER D1 10.10.2018

W przypadku braku dalszej presji popytowej i widocznego zawahania ceny na obecnych poziomach (a pamiętamy, że są to poziomy oporowe), wówczas powinniśmy się spodziewać klasycznej reakcji w postaci korekty ostatnich wzrostów. Scenariusz pod takie zagranie musiałby wyglądać następująco: wejście 12.80, SL 12.96, TP1 12.50, TP2 12.25/15. Risc ratio wygląda w takim układzie bardzo podobnie – oscylując na poziomie 2,5:1 – 3,5:1. Mając na względzie, że są to scenariusze typu swing (średnioterminowe) powinniśmy oszacować czas realizacji na poziomie około 2 tygodni, czyli około 10 sesji handlowych.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRekordowy wzrost obrotów Tickmill: $117,7 mld we wrześniu 2018 r.
Następny artykułRoger Ver założy własną giełdę
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here