Naga Markets

Spotware Systems wdrożył technologię chmury w produktach cTrader.


System opiera się na 3 różnych rozwiązaniach – Hardware Cloud, Connectivity Cloud oraz Application Cloud.


Firma zainwestowała znaczące kwoty w sprzęt w chmurze, który hostowane jest w Londyńskim Data Center – Equinix LD5. Daje to klientom duży stopień niezawodności i bezpieczeństwa, a także dostęp do ultra szybkiej infrastruktury sieciowej. Ponadto w przypadku awarii sprzętu, odpowiednio przygotowane kopie sprzętowe są aktywowane w celu zagwarantowania ciągłości działania, dodatkowo wszystkie urządzenia zaopatrzone są w dodatkowe systemy UPS.


cTrader Proxy lub Connectivity Cloud pozwala użytkownikom na łączenie się z aplikacjami cTrader dzięki wykorzystaniu kilkudziesięciu rozproszonych geograficznie serwerów proxy, w tym w wielu kluczowych miejscach w Azji. Rozwiązanie takie pozwala na eliminację problemu „last-mile” dla użytkowników końcowych.


Użytkownicy mogą łączyć się ze swoim rachunkiem inwestycyjnym za pomocą „cTrader ID”. Na tym etapie chmura cTrader daje użytkownikom szybki dostępu do najczęściej używanych par walutowych, powiadomienia emailowe o zmianach zachodzących w otwartych pozycjach oraz powiadomienia o dokonanych transakcjach na rachunku inwestycyjnym.


Rozwiązanie na pewno ciekawe i wpisujące się w najnowszy trend w IT, jakim jest przenoszenie oprogramowania do chmury internetowej. Jednakże czy przyjmie się ono w tradingu? Zobaczymy. Na pewno będziemy śledzić dalszy rozwój tej technologii i informować Was o tym.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułWywiad z Mariuszem Potaczałą – traderem, analitykiem i Prezesem Zarządu TMS Brokers
Następny artykułForex – przegląd poranny rynków walutowych 20 maja 2013

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here