Naga MarketsW połowie stycznia największa giełda kryptowalut z Nowej Zelandii – Cryptopia Exchange przeszła w tryb offline z powodu ataku hakerskiego. Giełda za pomocą Twittera ogłosiła wtedy, że doszło do naruszenia bezpieczeństwa, które doprowadziło do znacznych strat i kradzieży kryptowalut o łącznej wartości 16 milionów dolarów. Prowadząca tą sprawę policja przyznała jednak, że Cryptopia może wznowić działalność “kiedy im się spodoba.”


Cryptopia wróci do gry?

Mimo, że strona internetowa giełdy oraz jej konta w mediach społecznościowych pozostają nieaktywne od pewnego czasu, to przedstawiciele platformy nie odpowiedzieli na pytania dotyczące tego, kiedy lub czy wznowią handel.

“Zakończyliśmy główną część pracy wymaganej przez High Tech Crime Group w firmie Cryptopia, chociaż pracownicy HTCG pozostają tam kończąc aspekty swojej pracy” – powiedział inspektor Greg Murton. “Zarządzający giełdą mają pełny dostęp do swoich obiektów i pomieszczeń biznesowych, a śledztwo policyjne nie powstrzymuje ich przed ponownych uruchomienniem firmy” – dodał.

Zobacz także: “Kryptograficzna wiosna nadejdzie dopiero w 2020 roku”

Policja przyznaje także, że pracownicy Cryptopii współpracują z nimi w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji, a wcześniejsze doniesienia mówiące o niespodziewanym szturmie na budynek giełdy były “całkowicie błędne”. To Kierownictwo giełdy miało bowiem zaalarmować policję o kradzieży środków.

Okazuje się więc, że nowozelandzka giełda kryptowalut być może wznowi wkrótce swoją działalność.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranek przy kawie Comparic24.TV: Włącz się w dzień!
Następny artykułChińscy krypto górnicy emigrują w poszukiwaniu tańszej energii elektrycznej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here