Naga MarketsNowozelandzka giełda kryptowalutowa Cryptopia poinformowała o stratach wynikających z włamania na jej platformę w zeszłym miesiącu. Wstępne szacunki wskazują, iż w wyniku ataku hakerskiego giełda straciła niemal 10% swoich aktywów.


Cryptopia powoli wraca do normalności

Haker infekujący sprzętPo długim milczeniu od momentu włamania, firma opublikowała dziś nowe informacje za pośrednictwem Twittera. Przede wszystkim Cryptopia poinformowała jak wiele z aktywów posiadanych przez giełdę zostało utraconych w wyniku cyberataku.

Kontynuujemy prace nad oceną wpływu, jaki wywarł atak hakerski w styczniu. Obecnie obliczyliśmy, że w najgorszym przypadku zostało skradzione do 9,4% wszystkich aktywów – poinformowano w komunikacie.

​​Giełda oznajmiła również, iż dokłada wszelkich starań i zabezpiecza każdy portfel indywidualnie, aby upewnić się, że będzie całkowicie bezpieczny przy wznowieniu transakcji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

15 stycznia największa giełda kryptowalut z Nowej Zelandii – Cryptopia przeszła w tryb offline z powodu ataku hakerskiego. Giełda za pomocą Twittera ogłosiła wtedy, że doszło do naruszenia bezpieczeństwa, które doprowadziło do znacznych strat i kradzieży kryptowalut o łącznej wartości 16 milionów dolarów w tokenach ETH oraz ERC-20. Prowadząca tą sprawę policja przyznała jednak, że Cryptopia może wznowić działalność “kiedy im się spodoba.”

Warto zauważyć, że dwa tygodnie po ataku Cryptopia była nadal pod kontrolą hakerów pomimo dużego zaangażowania lokalnej policji. Szacuje się, że w tym czasie hakerzy ukradli dodatkowo 1675 ETH z 17000 portfeli – o łącznej wartości około 181 000 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here