Naga MarketsKryptowaluty Bitcoin, Ethereum, RippleNajwiększa giełda kryptowalut w Nowej Zelandii, Cryptopia Exchange została zaatakowana i okradzione przez hakerów w połowie stycznia 2019 r. Wstępne szacunki wskazują na straty blisko 10% aktywów. Teraz giełda ponownie zostaje otwarta, jednak tylko w trybie “do odczytu” (read-only mode).

O ataku na Cryptopię pisaliśmy 15 stycznia br. Tego samego dnia, giełda za pomocą Twittera ogłosiła, że “doszło do naruszenia bezpieczeństwa, które doprowadziło do znacznych strat”.

Wtedy nie były jeszcze znane żadne informacje na temat wartości strat, tokenów i walut, których one dotyczą, ani żadnych środków mających na celu zwrot użytkowników.

Strona internetowa giełdy, strona wsparcia oraz blog zostały wyłączone. Komunikat głosił, że strona jest teraz w nieplanowanym trybie konserwacji.

Blisko 10% skradzionych aktywów

Pod koniec lutego, giełda kryptowalut poinformowała na Twitterze:
“Kontynuujemy prace nad oceną wpływu, jaki wywarł atak hakerski w styczniu. Obecnie obliczyliśmy, że w najgorszym przypadku zostało skradzione do 9,4% wszystkich aktywów.”

​​Cryptopia oznajmiła również, iż dokłada wszelkich starań i zabezpiecza każdy portfel indywidualnie, aby upewnić się, że będzie on całkowicie bezpieczny przy wznowieniu transakcji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ponowny start z opóźnieniem

Właściciele giełdy planowali otworzyć giełdę w trybie “do odczytu” już wczoraj. Jednakże pojawiły się niewielkie opóźnienia o czym informowano na Twitterze:

Zobacz również: Trump rozpocznie wojnę handlową z Indiami i Turcją?

Natomiast dzisiejsza aktualizacja mówi o uruchomieniu giełdy. Jako, że jest ona jedynie w trybie “do odczytu”, nie można jeszcze przeprowadzać transakcjiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here