Naga MarketsHakerzy zainfekowali setki stron internetowych z systemem zarządzania treścią Drupal, złośliwym oprogramowaniem służącym do wydobywania kryptowaluty Monero.


Problem został odkryty przez Troya Murscha, badacza bezpieczeństwa, który stwierdził, że hakerzy zainstalowali na ponad 300 stronach złośliwe oprogramowanie Coinhive, które wydobywa monety, wykorzystując lukę w przestarzałej wersji Drupala.

“Cryptojacking” – tak nazywa się podobne ataki, stał się powszechnym problemem w ostatnich miesiącach. Podczas gdy wcześniej popularne były ataki ransomware (blokada komputera i późniejsze żądanie okupu za odblokowanie), teraz coraz częściej hakerzy infekują strony internetowe, na których nieświadomi użytkownicy kopią kryptowaluty dla hakerów.

Mursch powiedział, że stanowi to problem – szczególnie dla operatorów stron internetowych. “Dzieje się tak dlatego, że złośliwe skrypty są po prostu robione za pomocą JavaScriptu. Każda nowoczesna przeglądarka go ma, więc każdy może wydobywać kryptowaluty” – dodał.

Dotknięte były m.in. strony:

Zoo w San Diego, National Labour Relations Board, miasto Marion, Ohio, University of Aleppo, Ringling College of Art and Design oraz rząd Chihuahua w Meksyku. Pełna lista dotkniętych stron jest dostępna tutaj.

Użytkownicy stron, których dotyczy problem, mogą nawet nie zauważyć, że ich komputery kopią, ataki spowalniają jednak komputery i mogą powodować szybsze zużycie sprzętu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: AUD/CAD, GBP/CHF, AUD/NZD
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 8.05.2018
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here