Naga Markets

Projekt CryptoGPT nie zwalnia tempa i staje otrzymujemy nowe doniesienia dotyczące postępu w jego rozwoju. Firma postawiła sobie za cel stworzenie narzędzia do monetyzacji naszych danych wykorzystywanych przez sztuczną inteligencję. Teraz udało im się pozyskać ważne wsparcie finansowe. Szykowana jest również ekspansja na Azję, co zbiega się w czasie z silnym otworzeniem się Hongkongu na rynek cyfrowych aktywów.

  • Jednym z inwestorów projektu jest firma DWF Labs, która przekazała jej 10 mln dolarów na rozwój ich działań, 
  • Główną misją CryptoGPT jest umożliwienie użytkownikom zarabiania na udostępnianiu ich danych osobowych, na podstawie których AI może się uczyć, 

Zarabiaj na swoich danych osobowych

CryptoGPT jest warstwą 2 blockchaina Ethereum, która stosuje technologię zkRollup na potrzeby poprawy skalowalności tego łańcucha. Projekt postawił sobie za cel wyeliminowanie dużych podmiotów technologicznych, które by zarabiały na handlu naszymi danymi. W zamiast tego CryptoGPT chce udostępnić nam narzędzie, które sprawi że „staniesz się odpowiedzialny za monetyzację swoich danych AI”.Zamień każde zadanie w swoim codziennym życiu w źródło dochodu – czytamy na stronie firmy.

Technologia zkRollup jest odniesieniem do metody off-chain, która zakłada taką zależność, że jedna strona musi udowodnić tej drugiej, że dany stan rzeczy jest prawdziwy. Co za tym idzie, eliminując księgowanie każdej pojedynczej transakcji, potwierdzenia prawdy są odpowiednio grupowe, a dane informacje są kompresowane.

Pisząc nieco prościej, CryptoGPT dąży do tego, by umożliwić detalicznym użytkownikom dodatkowy zarobek pochodzący z tego, że udostępniają oni swoje dane. Biorąc pod uwagę tempo rozprzestrzeniania się technologii sztucznej inteligencji, firma zakłada, że dane osobowe staną się w przyszłości jeszcze bardziej wartościowym produktem w przyszłości.

Sztuczna inteligencja wymaga zaawansowanych danych do trenowania bardziej wyrafinowanych algorytmów – firmy, które dostarczają wysokiej jakości dane, odniosą korzyści z tego wzrostu popytu – tłumaczy projekt.

Strategiczny inwestor i ekspansja na Azję

Co więcej, projektowi udało się pozyskać fundusze o wartości 10 milionów dolarów od firmy DWF Labs. Jest to animator rynku, który skupia swoje działania w sektorze azjatyckim. Po opublikowaniu wiadomości o pozyskaniu strategicznego finansowania, momentalnie odnotowano 11% wzrost kursu tokena GPT. Jego cena skoczyła bowiem do poziomu 0,07478 USD w momencie pisania tego artykułu.

W wyniku tej transakcji wycena projektu projektu wynosi obecnie 250 milionów dolarów. Pozyskany kapitał ma wykorzystany na rozwój technologii AI Web3, z naciskiem właśnie na rynek azjatycki.


Handluj kontraktami CFD na waluty, kryptowaluty, surowce, towary, akcje, indeksy i ETFy z najwyżej ocenianym brokerem i wiodącą społecznościową platformą inwestycyjną. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie korzystając z łatwego w użyciu interfejsu i ciesz się niskimi opłatami oraz wąskimi spreadami na wszystkich aktywach.

Sprawdź ofertę NAGA

W opublikowanym oświadczeniu firma stwierdziła, że czas na strategiczną ekspansję w Azji ”jest idealny”. Zwraca się tu bowiem uwagę na fakt, że Hongkong mocno otworzył się na sektor kryptowalut i blockchaina.

Hongkong staje się bramą do ekspansji płynności kryptograficznej, otwierając się na rynek chiński – dodano.

W ostatnich tygodnia dochodziły do nas liczne doniesienia na temat rynku kryptowalut i blockchaina z tego miasta-państwa. Mowa tutaj między innymi o wydatkach lokalnych władz na wsparcie rozwoju Web3 w tym regionie. Włodarze Hongkongu zamierzają przeznaczyć w tym celu około 50 mln dolarów. Do tego dochodzi również wprowadzenie systemu licencji Virtual Asset Service Provider (VASP). Spodziewane jest, że taką licencję do końca roku otrzyma 8 kryptowalutowych podmiotów w Hongkongu.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

 

Ostrzeżenie o ryzyku:
Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjna.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.