Naga MarketsDaria Gaca fotoDaria Gaca – znana szerzej jako CryptoDaria – jest od pewnego czasu znana społeczności kryptowalut w Polsce. Jako prelegentkę zobaczymy i posłuchamy ją na tegorocznej edycji Invest Cuffs. Z tej okazji postanowiliśmy przeprowadzić z nią krótką rozmowę na temat obecnego rynku ICO i cyfrowych walut.


Jak zaczęła się Twoja przygoda z kryptowalutami i rynkiem ICO?

Podobnie jak u większości z nas, natknęłam się na informację o Bitcoinie w Internecie. Kilka lat temu, chcąc coś kupić, zauważyłam, że sklep oferuje płatność w Bitcoinie. Nie wiedziałam, co to jest, więc zaczęłam szukać i świat kryptowalut szybko mnie zafascynował. Rozwinęłam sieć kontaktów, nawiązałam wiele ciekawych relacji z większymi i mniejszymi markami. Współprace były owocne, dzięki czemu dostawałam coraz większe i ciekawsze propozycje. Jedna z nich dotyczyła przeprowadzenia procesu ICO. Dalej to się potoczyło naturalnie – wiedzę i doświadczenie zdobyłam w praktyce, bezpośrednio od ludzi, którzy się tym zajmują. Obecnie sama jestem taką osobą – pomagam możliwie najskuteczniej przeprowadzić proces ICO.

Co obecnie robisz zawodowo?

Obecnie działam pod własną marką ICO&CRYPTO Angels, gdzie razem z zespołem pomagam polskim start-up’om w przygotowaniach ICO lub STO. Prowadzę również dla firm warsztaty edukacyjne w tym zakresie. Jestem również członkiem założycielskim wspierającym Izbę Gospodarczą Blockchain i Nowych Technologii. Współtworzę materiały edukacyjne i artykuły dotyczące rynku kryptowalut, ICO oraz technologii blockchain. Występuje jako prelegent na eventach i konferencjach branżowych. Jestem także członkiem wspierającym i prelegentem w Blockchain Girls.

Dziś jesteś ekspertką od ICO. Czy w związku z tym można Cię gdzieś posłuchać? Czy dzielisz się zdobytym doświadczeniem?

Początkowo nie planowałam tego, ale rzeczywiście głód wiedzy na temat finansowania poprzez ICO i STO jest bardzo duży. A sama nie jestem w stanie doradzać wszystkim firmom, jakie się do mnie zwracają w tej sprawie. Dlatego podjęłam decyzję, by dla zainteresowanych zacząć organizować warsztaty z kompletnym, praktycznym omówieniem, jak przeprowadzić proces ICO i STO. Jak się można domyślać, temat jest szeroki, dlatego takie warsztaty będą co najmniej 2-dniowe. Można mnie śledzić w mediach społecznościowych, gdy warsztaty się pojawią, będzie opublikowana informacja.

Czy pokusisz się o prognozę rozwoju rynku ICO i kryptowalut na najbliższe 2-3 lata?

Do tej pory najpopularniejszą metodą finansowania projektów opartych na technologii blockchain były Initial Coin Offerings (ICOs). W 2017 r. przeprowadzono ich prawie 900, w roku ubiegłym liczba ta prawie dwukrotnie wzrosła. Wydawałoby się, że w 2019 r. zostanie pobity kolejny rekord, jednak widać zmianę trendu, nawet w Polsce. Coraz więcej zespołów zgłasza się do mnie z prośbą o pomoc w przygotowaniu Security Token Offering. Dzieje się tak dlatego, że tokeny zostały dokładnie sklasyfikowane i wszystkie projekty, w których emitowane tokeny mają cechy papierów wartościowych podlegają pod przepisy regulujące obrót instrumentami finansowymi. Oznacza to, że niezależnie od jurysdykcji zobowiązane są do przygotowania odpowiedniej dokumentacji i przejścia odpowiednich audytów.

Moim zdaniem aktualnie STO jest przyszłością branży, gdyż przyciąga poważniejszych inwestorów na rynek kryptowalut, którzy chcą inwestować w nowoczesny, wygodny i bezpieczny sposób. Bezpieczny z dwóch głównych powodów. Po pierwsze to obowiązek do emisji asset tokenów w ramach wymogu dyrektywy w sprawie prospektu emisyjnego, po drugie, emisja tokenów na blockchainie.

Zapraszamy do rejestracji na Invest Cuffs 2019, gdzie będzie można osobiście poznać Darię Gacę oraz wiele innych osób związanych z rynkami finansowymi i zdobyć nową wiedzę. Przypominamy także, że z kodem COMPARIC zakupicie płatne wersje biletów z 10% rabatem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here