Naga MarketsW samym tylko 2019 roku w ramach polskich akcji crowdfundingu udziałowego zebrano około 50 milionów złotych, co było rekordowym wynikiem tego cały czas młodego rynku. W związku z deregulacją i ułatwieniem dostępu do wyższego finansowania zakładany jest jego dwucyfrowy zwrot w przeciągu następnych kilku lat, twierdzi Jakub Niestrój, prezes zarządu spółki crowdfundingowej Crodway, która ma na swoim koncie parę kilkomilionowych zbiórek, w tym niemal 4,2 mln zł zebranych w zaledwie 36 dni na projekt Janusza Palikota, Teńczyńską Okovitę SA.


Crowdway z dwoma zbiórkami powyżej 4 mln zł w 2019 roku, nowy rok to podwojenie liczby emisji?

W dziesiątce największych zbiórek crowdfundingowych, które miały miejsce w Polsce na przestrzeni 2019, dwie odbywały się poprzez platformę Crowdway. Spółka Teńczyńska Okovita założona przez Janusza Palikota zebrała kwotę 4,18 mln zł w zaledwie 36 dni, a Pinta Barrel Brewing 4,15 mln zł w 50 dni. Ponad 3 miliony złotych od 363 inwestorów pozyskał również Doctor Brew co pokazuje, że w Polsce coraz większą popularnością cieszy się nie tylko crowdfunding, ale również promocja lokalnych browarów rzemieślniczych.

Jak twierdzi Jakub Nestrój ważnym krokiem w kierunku rozwoju polskiego quity crowdfundingu było podniesienie obowiązku prospektowego do poziomu 1 miliona euro. Oznacza to, że organizując zbiórkę do kwoty około 4 milionów złotych – tak jak w przypadku największych zbiórek przeprowadzonych na Crowdway, spółka nie musi posiadać prospektu emisyjnego, co znacznie upraszcza proces pozyskania kapitału. Między innymi dzięki temu Crowdway chce w 2020 roku przeprowadzić większą ilość zbiórek, wspierając około kilkunastu projektów.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułS&P 500 nie wzrośnie w 2020 o kolejne 30%, twierdzi Krajczewski z BM BNP
Następny artykułCFTC: regulowane instrumenty pochodne wzbudzą zaufanie rynku do kryptowalut
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here