Naga MarketsSpółka celowa RÓJ S.A. chce pozyskać dzięki crowdfundingowi 1,93 mln zł na wyprodukowanie polskiego thrillera pełnometrażowego, w którym w główne postacie wcielą się Eryk Lubos oraz Roma Gąsiorowska. Zdecydowana większość kwoty zostanie przeznaczona na przygotowanie tytułu, a reszta środków na promocję oraz pokrycie kosztów stałych projektu. O szczegółach kampanii w Comparic24.tv opowiadają prezes zarządu Łukasz Siódmok oraz członek rady nadzorczej Paweł Komar.

  • „RÓJ” to opowieść o rodzinie, która nie odnajduje się we współczesnym świecie, pełnym pośpiechu
  • Reżyserem jest Bartek Bala, który na swoim koncie ma nagrody za filmy podejmujące uniwersalne, a zarazem trudne tematy
  • Preprodukcja rozpoczęła się z początkiem 2020 roku, a dystrybucja kinowa ma nastąpić jesienią 2021 roku

Te artykuły również Cię zainteresują
RÓJ – thriller finansowany przez crowdfunding

W momencie publikacji artykułu Film RÓJ zebrał na platformie Crowdway ponad 130 tysięcy złotych od 48 inwestorów, a do zakończenia zbiórki społecznościowej pozostał ponad miesiąc. Spółka celowa chce pozyskać 1,93 mln zł, emitując milion akcji po cenie 1,93 zł za akcję. Próg emisji ustalono na poziomie 1 mln zł.

Już dziś masz szansę zostać współproducentem filmu RÓJ z Romą Gąsiorowską i Erykiem Lubosem w rolach głównych! Stań się częścią ekipy odpowiedzialnej za cały proces powstawania filmu: od pierwszego klapsa, po wprowadzenie do dystrybucji pełnometrażowej produkcji. RÓJ to mocna, trzymająca w napięciu opowieść, zamknięta w artystycznej formie, a projekt nastawiony jest na sukces komercyjnynapisano na stronie promującej kampanię crowdfundingową organizowaną przy współpracy z platformą Crowdway.

Wartość oferty to 1,93 mln zł. Przeznaczona zostanie na konkretne cele: koszty produkcji (83 proc.), w tym sprzęt, koszty planu i wynagrodzenia ponad 60 realizatorów projektu.  Pozostałą kwotę stanowić będą koszty stałe prowadzenia projektu takie jak: obsługa księgowa, prawna i logistyczna oraz dodatkowa promocja wspierająca działania dystrybutora (17 proc.).

Chcę pokazać Rodzinę, która mierzy się z ekstremalną próbą stworzenia idealnej społeczności.  Chcę pokazać Świat absolutnej wolności, o którym ludzie marzą, nie mając świadomości jak wygląda naprawdę. Chcę wreszcie pokazać, że każda skrajność, nawet ta wynikająca z najszczerszych intencji, może skończyć się tragedią – komentował reżyser, Bartek Bala.

Projekt RÓJ jest w pełni komercyjny i inwestorzy nabywający akcje mogą liczyć, zgodnie z informacjami zawartymi w opisie zbiórki, na zwrot z inwestycji. Prognozowane przychody w przypadku osiągnięcia przez film 250 tysięcy sprzedanych biletów kinowych osiągną 1,93 mln zł pozwalając wyrównać koszty inwestycji. W przypadku gdy liczba widzów osiągnie 1 milion, wtedy całkowity zwrot z jednej zainwestowanej złotówki ma wynieść 2,48 zł. Do projekcji nie wliczono sprzedaży praw do licencji na platformy VOD, emisji w TV oraz dystrybucji zagranicznej, które stanowić mają dodatkowe wpływy dla projektu.

Firma Film RÓJ S.A. jest spółką celową, która realizuje projekt produkcji pełnometrażowego thrillera. Jego reżyserem jest Bartek Balaka. Aktorami pierwszoplanowymi filmu RÓJ są Roma Gąsiorowska i Eryk Lubos.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here