Naga MarketsCrowdfunding jest coraz bardziej popularny wśród Polaków. Jaka jest przyszłość crowdfundingu w Polsce i czy taka forma finansowania ma sens? Ireneusz Pukin – Prezes Zarządu Coinquista S.A. – ponownie gościem Cezarego Andrzejczyka w programie Biznes Focus. Tematem tego spotkania jest akcja crowdfundingowa organizowana przez Coinquista na platformie Beesfund.


Coinquista stawia na crowdfunding

Na co mają zostać przeznaczone pieniądze pochodzące ze zbiórki? Jak informuje Ireneusz Pukin, celem tej akcji jest zgromadzenie 4 mln zł. Środki pozyskane z tytułu zbiórki mają zostać przeznaczone na aplikacje mobilną a także na wprowadzenie nowych opcji w ofercie, takich jak między innymi handel społecznościowy (inaczej social trading), zintegrowanie giełdy kryptowalut z systemami płatniczymi (innowacyjna karta płatnicza) oraz na tak zwany „runway”. Są to wydatki związane z prowadzeniem i obsługą firmy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Reszta środków miałaby zostać przeznaczona oraz na marketing w celu pozyskania większej ilości użytkowników. Patrząc po przykładzie Wisły Kraków, która zgromadziła w ten sposób w ciągu doby 4 mln zł, tego typu akcje są coraz bardziej popularne w naszym kraju. Sądząc po tym, można również stwierdzić, że wśród Polaków rośnie świadomość racji bytu takich zbiórek.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

6 KOMENTARZE

  1. moim zdaniem ta forma finasowania nowych projektów staje się coraz bardziej popularna i nie widzę w tym nic złego. jeżeli tylko widać sens projektu oraz dostanie się dodatkowe bonusy z tytułu wsparcia to czemu nie. Z tego co widać to nie tylko nasz krajowy produkt, ale też pomysłodawca stara się wyjść na przeciw oczekiwaniom w kwestii bezpieczeństwa środków. Dla mnie jak najbardziej na plus

  2. Myślę, że porównania do Wisły są nietrafione, ale co podkreśla wielu, napewno przyczyniło się do propagowania tego typu akcji. Mnie to przekonuje i już kilkanaście akcji zakupiłem, a czy coś dalej podziałam to się okaże 😉 Jak narazie przyglądam się i kibicuje.

  3. Bardzo mądrze, że twórcy zdecydowali się na tego typu ruch, mimo nie najlepszego czasu. Zobaczymy jak się to wszystko dalej potoczy, ale CEO wydaje się bardzo sensownym człowiekiem i miło się słucha.

  4. Myślę że to dobry sposób zarówno na uzbieranie potrzebnych środków, jak i próba stworzenia społeczności wokół platformy

  5. Crowdfunding ma oczywiście sens i jest tego sporo dowodów. W przypadku projektów, które wymagają społeczności takie działanie jest bardzo dobrym posunięciem. Sam zakupiłem kilkadziesiąt akcji i czekam na dalszy rozwój wydarzeń. Bez wątpienia tokeny to też duży bonus dla akcjonariuszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here