Naga MarketsCrowdConnect.pl liderem crowdfundingu inwestycyjnego w 2020 r. Jak wynika z raportu Rynek ofert publicznych akcji w Polsce w 2020 r., przygotowanego przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, w ubiegłym roku uruchomiono rekordową liczbę 50 nowych ofert publicznych przy udziale platform crowdfundingu udziałowego. To o 8 więcej niż w 2019 r. Dużo mocniej wzrosła wartość zebranego kapitału w tych ofertach – z 34,1 mln zł w 2019 r. do 76,8 mln zł w roku ubiegłym.

CrowdConnect.pl liderem w swoim segmencie rynku ofert publicznych

– Cieszymy się, że Urząd KNF w raporcie o ofertach publicznych akcji w 2020 roku wyodrębnił crowdfunding inwestycyjny jako odrębny sektor rynku ofert publicznych w Polsce. Pomimo dynamicznego wzrostu, rynek ten ma przed sobą bardzo dobre perspektywy, które wynikają zarówno z dalszej popularyzacji tego typu platform wśród inwestorów, jak i planowanej implementacji europejskich regulacji. To w dużym stopniu ustrukturyzuje ten rynek, a przede wszystkim podniesie limit ofert przeprowadzanych z wykorzystaniem platform equity crowdfundingu do docelowo 5 mln euro. – komentuje Paweł Śliwiński, Prezes Zarządu Domu Maklerskiego INC prowadzącego platformę CrowdConnect.pl.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z informacjami z pkt 1.6 raportu, wyszczególniono trzy kluczowe platformy, z czego jako największa pod względem zebranego kapitału w emisjach akcji dokonywanych z udziałem platformy została wskazana CrowdConenct.pl. Zgodnie z raportem należąca do Domu Maklerskiego INC platforma CrowdConnect jako jedyna może pochwalić się 100 proc. skutecznością – wszyscy emitenci prezentujący oferty na tej platformie zebrali 100 proc. Celu emisji.

– Poza wysoką skutecznością w przeprowadzaniu ofert publicznych, możemy pochwalić się też udanym track record’em w zakresie możliwych wyjść z inwestycji. Tylko w 2020 r. na rynku NewConnect zadebiutowały 4 spółki, których oferty publiczne akcji w latach 2019-20 prezentowane były na CrowdConnect. W I kwartale 2021 r. były to kolejne dwie spółki. – dodaje Śliwiński.

Platforma crowdfundingu inwestycyjnego CrowdConenct.pl jest prowadzona przez Dom Maklerski INC, należący do grupy kapitałowej INC, której spółka dominująca INC S.A. jest notowana na rynku głównym GPW. Grupa INC specjalizuje się w finansowaniu innowacyjnych podmiotów. Model biznesowy Grupy opiera się o działalność w trzech obszarach biznesowych: usługi doradcze, oferowanie papierów wartościowych oraz inwestycje na rynku kapitałowym. Grupa realizuje również kilka strategicznych projektów, takich jak CrowdConnect, Mill Games, czy Raisemana.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zl | kurs kryptowalut | ceny akcji pgnig | indeks dow jones | wti notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here